Święto Straży Granicznej w ŚlOSG [ZDJĘCIA]

Święto Straży Granicznej w ŚlOSG
Święto Straży Granicznej w ŚlOSG

16 maja miała miejsce rocznica powołania straży granicznej. W tym roku funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej święto swojej formacji obchodzili inaczej niż zwykle.

19 maja w Gródczankach przed kościołem św. Krzyża należącym do Parafii pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Pietrowicach Wielkich odprawiona została uroczysta msza święta polowa z okazji 29. rocznicy powołania straży granicznej. Mszę w intencji funkcjonariuszy i pracowników Śląskiego Oddziału Straży Granicznej celebrował Kapelan ŚlOSG ks. ppor. SG Artur Suska. Na mszy obecny był także ks. kpt. Marcin Konieczny z Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego.

- reklama -

W sobotę 16 maja w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Adam Jopek, Kapelan Śląskiego Oddziału Straży Granicznej ks. ppor. SG Artur Suska oraz delegacja funkcjonariuszy z Grupy Zamiejscowej w Częstochowie wzięli udział w Apelu Jasnogórskim. Funkcjonariusze zostali zaproszeni na wieczorną modlitwę przez ojców paulinów. W Kaplicy Matki Bożej modlono się m.in. o zdrowie i bezpieczną służbę funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej oraz ich rodzin.

Jak co roku z okazji Święta Straży Granicznej funkcjonariusze otrzymali odznaczenia i awanse. Srebrnym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej odznaczono 2 funkcjonariuszy, a Brązowym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej 8. Ponadto 14 funkcjonariuszy otrzymało Odznakę Straży Granicznej. Dwóch absolwentów kursu oficerskiego mianowanych zostało na pierwszy stopień oficerki. Na kolejny wyższy stopień służbowy awansowało 11 funkcjonariuszy w korpusie oficerów, 39 w korpusie chorążych oraz 19 w korpusie podoficerów. Akty mianowania i odznaczenia wręczane są podczas indywidualnych spotkań.

fot. ŚlOSG
oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj