Udziałowcy Rafako odsunęli decyzję o upadłości spółki. RAFAKO będzie walczyć o utrzymanie się na rynku energetycznym

RAFAKO
Rafako

Reorganizacja, zmiany kadrowe, aneks do kontraktu Jaworzno, ale przede wszystkim pozyskanie inwestora, który odkupi pakiet akcji PBG, to najbliższy scenariusz do realizacji.

28 maja podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Rafako głosowało w sprawie dalszego istnienia Rafako S.A. Działalność spółki będzie kontynuowana. Droga do wyjścia na prostą wciąż jest jednak daleka. Do rozstrzygnięcia pozostają kwestie dotyczące aneksu do kontraktu związanego z Elektrownią Jaworzno III i pozyskanie inwestora, który odkupi pakiet akcji Rafako wystawiony na sprzedaż przez zarządcę PBG.

- reklama -

– Rafako, patrząc długoterminowo, ma do odegrania ważną rolę w procesie transformacji energetycznej. A w krótszym horyzoncie musi dokończyć budowę nowego bloku w Jaworznie – podkreśliła Agnieszka Wasilewska–Semail, przypominając, że Rafako ma do dokończenia także inne duże kontrakty, a najważniejszym zadaniem na dziś jest poprawa ich rentowności.

Podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy dokonano także zmian w radzie nadzorczej spółki. Wykonując uprawnienia osobiste spółki PBG S.A. w restrukturyzacji, zarządca odwołał Konrada Milczarskiego i powołał w to miejsce Bartosza Sierakowskiego. Konrad Milczarski został ponownie powołany do rady nadzorczej przez walne zgromadzenie, które wcześniej odwołało dotychczasowego członka rady nadzorczej Adama Szyszkę.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj