#KULTURAzDostawąDoDomu od RCK

"Nie ma jak miodzio"
"Nie ma jak miodzio"

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na przypomnienie pierwszego tygodnia czerwca. Wszystkie materiały można znaleźć na www.facebook.com/RaciborskieCentrumKultury i stronie www.rck.com.pl.

– 1 czerwca zaprosiliśmy wszystkie dzieci do spędzenia ich święta razem z RCK! A że w dalszym ciągu nie możemy was przyjąć w naszych progach, to cała akcja przebiegła na Facebooku. Przez cały dzień publikowaliśmy treści dla najmłodszych – wspólnie oglądaliśmy „Misia Uszatka” oraz słuchaliśmy wiersza „Na straganie” w wykonaniu rodziny Skaba. Pojawiła się wirtualna galeria konkursu plastycznego dla dzieci oraz radosne życzenia od tancerzy Skazy i ZPiT Strzecha, a także młodych aktorów Teatru Miodzio i Małe Miodzio – relacjonuje RCK.

- reklama -

17. odcinek Nadzwyczajnego Klubu Płytowego przeniósł słuchaczy do lat 60. A to za sprawą amerykańskiego zespołu rockowego Jefferson Airplane oraz ich utworu „White Rabbit”.
https://www.facebook.com/RaciborskieCentrumKultury/posts/3164219320302361

2 czerwca otwarto Galerię w Bramie przy RCK RDK (ul. Chopina 21). Wystawa inaugurująca to rzeźby z pracowni prowadzonej przez Katarzynę Baron-Rogulę oraz część prac z wystawy „Słowiańska Lunaria” autorstwa Moniki Juraszek-Małek i Ewy Lenard. Galeria w Bramie jest czynna od poniedziałku do piątku od 9:00 do 16:00 w okresie wiosenno-letnim.
http://www.rck.com.pl/n/site/index/2-program/imprezy/2209-galeria-w-bramie.html

Instruktorka Agnieszka Patalong pokazała, jak za pomocą szydełka zrobić maskotkę króliczka.

Przy tej okazji RCK ogłasza konkurs na własnoręcznie zrobioną maskotkę techniką zaprezentowaną w tutorialu. Zdjęcia wykonanych prac należy przesyłać na adres: [email protected] do końca sierpnia 2020 r. Wszystkie prace zostaną zamieszczone w galerii na FB RCK i wówczas będzie można głosować na ulubioną pracę. Autor pracy z największą liczbą „like’ów” otrzyma voucher na warsztaty z Agnieszką Patalong.

Julita Bożęcka przeczytała kolejną historię z książki „Kim jest Ryś. Opowieść o chłopcu z zespołem Aspergera” autorstwa J. Chromik-Kovacs i I. Banaszczyk.
https://www.facebook.com/RaciborskieCentrumKultury/videos/252557529174910/?eid=ARC8_WegLXb41c6vAPXMP7WQb6zA-TrnzfNziwZXZ2h3ycQTTcmt1zt9_7fVuJC-ZkyB9ggS2nBVfdhz

W sobotę, 6 czerwca, Raciborskie Centrum Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji zachęcił do wyjścia z domu. Co było powodem? Kino plenerowe! Dwa filmy – familijny: „Kacper i Emma na safari” oraz komediodramat: „Facet (nie)potrzebny od zaraz”. Na stadionie, przy zachowanych wszystkich przepisach sanitarno-epidemiologicznych, zgromadziła się grupa kinomanów, którzy po długiej przerwie mogli znów doświadczyć magii kina.
https://www.facebook.com/RaciborskieCentrumKultury/posts/3175903229133970

W zeszłym tygodniu w cyklu „Słowo online” ważnymi dla niej utworami podzieliła się Anna Jegerska-Michalska. Można było usłyszeć wiersz „Obrona żebractwa” Andrzeja Bursy oraz „Zawieszenie” Artura Międzyrzeckiego.
https://www.facebook.com/RaciborskieCentrumKultury/videos/936357976808128/

W niedzielne popołudnie RCK przywołało wspomnienia sprzed 6 lat. Wtedy to grupy teatralne Miodzia wystawiły dwa spektakle: „Jajko” i „Nie ma jak miodzio”. – Jeśli nie mieliście okazji widzieć ich na żywo, to zapraszamy tutaj: https://www.facebook.com/RaciborskieCentrumKultury/posts/3175306239193669. Mamy nadzieję, że kiedy już wszystko wróci do normy, to nasi młodzi aktorzy będą mogli wrócić na deski RCK – pisze RCK.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj