Hubert Kostka świętował 80. urodziny [ZDJĘCIA]

hubert kostka raciborz
Hubert Kostka odebrał z rąk prezesa Henryka Kuli reprezentacyjną koszulkę ze swoim nazwiskiem i numerem 80.

– Okres gry w Unii wspominam jako jeden z najlepszych w moim życiu. Jestem kibicem Górnika, ale będę mocno kibicował Unii Racibórz – powiedział legendarny bramkarz.

Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula w towarzystwie prezydenta Raciborza Dariusza Polowego i mediów spotkał się dzisiaj, 10 czerwca, w Urzędzie Miasta w Raciborzu ze świętującym 80. urodziny Hubertem Kostką – wielką postacią polskiego futbolu z Raciborza.

- reklama -

Hubert Kostka jest jednym z najlepszych bramkarzy w historii polskiej piłki, złotym medalistą olimpijskim z igrzysk w Monachium w 1972 r., wybitnym szkoleniowcem. Zaczynał od gry w LZS Markowice. W pierwszych latach jako bramkarz bronił w Unii Racibórz, później przez lata w Górniku Zabrze, z którym zdobył 8-krotnie tytuł Mistrza Polski, a sześć razy Puchar Polski. W reprezentacji Polski wystąpił w 32 spotkaniach, w kilku z nich był kapitanem. Potem został świetnym trenerem, który trzy razy zdobywał mistrzostwo Polski.

– Okres gry w Unii wspominam jako jeden z najlepszych w moim życiu. Jestem kibicem Górnika, ale będę mocno kibicował Unii Racibórz – mówił podczas dzisiejszego spotkania Hubert Kostka w odniesieniu do zapowiadanych zmian w piłkarskim szkoleniu w Raciborzu.

Inicjator spotkania Henryk Kula odczytał list prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, w którym nie zabrakło osobistych odniesień i wspomnień: „Drogi Hubercie, z prawdziwą przyjemnością chciałbym ci złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji 80. urodzin. Składam te gratulacje w imieniu władz Polskiego Związku Piłki Nożnej, całej rodziny piłkarskiej, a także we własnym imieniu. Dla mnie, kilkuletniego brzdąca interesującego się piłką nożną, byłeś przede wszystkim wspaniałym bramkarzem niezwykłej 11-tki Górnika Zabrze, której w latach 60. kibicowała cała futbolowa Polska”.

Hubert Kostka odebrał z rąk prezesa Henryka Kuli reprezentacyjną koszulkę ze swoim nazwiskiem i numerem 80. Przyjął także życzenia i gratulacje od prezydenta Dariusza Polowego. W dniu jego urodzin z najlepszymi życzeniami w jego domu odwiedził go zastępca prezydenta Raciborza Michał Fita.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj