
W Polsce potwierdzono dziś prawie 400 nowych zakażeń koronawirusem, 188 dotyczy mieszkańców województwa śląskiego. Są 102 nowe ozdrowienia i 3 kolejne zgony na Śląsku.
https://www.facebook.com/MZGOVPL/posts/2963025720433512
188 nowych zakażeń na Śląsku
– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport – 8717 / 8900
– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia/zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2/ostatni raport – 321 / 320
– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 10100 / 10336
– liczba próbek zbadanych w laboratoriach w woj. śląskim łącznie – 117645
– liczba próbek zbadanych w ramach badań przesiewowych – 87098
– liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim /ostatni raport – 11030 / 10842
– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) /ostatni raport – 3012 / 2910
– liczba zgonów /ostatni raport – 268 / 265
W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony: 70-letni mężczyzna z powiatu wodzisławskiego, w szpitalu w Tychach zmarli: 66-letni mężczyzna z powiatu zawierciańskiego oraz 83-letni mężczyzna z Tychów.
/MZ, WSSE Katowice, oprac. c/





![Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ziola-biblioteka.jpg)
![Superbohaterowie i emocje, czyli komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka-szymon-teluk.jpg)
![Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci” [ZDJĘCIA] Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-biblioteka-raciborz.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)


![Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej [ZDJĘCIA] Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/minizoo-raciborz-arboretum-1.jpg)
![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)

![Seniorzy w centrum uwagi. Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] BIBLIOTEKA NIE oGRANICzA Karwina](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/BIBLIOTEKA-NIE-oGRANICzA-Karwina.jpg)












