Zalane przejście dla pieszych na Opawskiej. Radny Fica apeluje

Opawska
Tak wygląda przejście dla pieszych na ul. Opawskiej po deszczu

Zastoisko wodne znajduje się na przejściu dla pieszych na ulicy Opawskiej przed skrzyżowaniem z ulicą Staszica. O jego likwidację zwrócił się w formie interpelacji radny Marcin Fica.

W interpelacji radny poruszył nie tylko wątek zalanego przejścia dla pieszych, ale także udrożnienia rowu na odcinku drogi 919 czy wykoszenia wysokiej trawy na terenie wybiegu dla psów przy ul. Warszawskiej. Radny zapytał też o kwestię zaopatrzenia szkół w dozowniki i środki do dezynfekcji, a także o to, jakie miasto ma plany co do pomieszczeń po byłej policji. Treść interpelacji radnego Marcina Ficy poniżej.

- reklama -

1. Zwracam się o remont wjazdu do ulicy Kossaka od strony ulicy Pastora Michejdy, jak i remont tej ulicy na odcinku od ulicy Mariańskiej do ulicy Starowiejskiej.

2. Zwracam się o pilny remont chodnika przy Palcu Wolności jak i chodnika przy ulicy Browarnej przy Broklinie, gdzie są połamane płytki najprawdopodobniej w trackie wywożenia rzeczy z Broklinu. W tym miejscu kilka płytek jest połamanych w drobny mak i mieszkańcy się o to potykają.

3. Ponownie zwracam się o remont skrzyżowania ulicy Londzina z ulicą Różyckiego i likwidację zastoisk wodnych na tym skrzyżowaniu.

4. Ponownie zwracam się o likwidację zastoiska wodnego na przejściu dla pieszych na ulicy Opawskiej przed skrzyżowaniem z ulicą Staszica, po prawej stronie patrząc od strony ulicy Wojska Polskiego.

Tak wygląda to przejście po deszczu

5. Zwracam się o naprawę jezdni na ulicy Gliwickiej, za przejściem dla pieszych ze skrzyżowaniem z ulicą Powstańców Śląskich

6. Zwracam się o uzupełnienie brakującej lampy na ulicy Głubczyckiej przy posesji 59.

7. Proszę o informację, dlaczego na rynku zniknęły donice z zielenią przy Domu Towarowym. Zrobiła się tam teraz pusta betonowa przestrzeń. Komu to przeszkadzało. Krytykujecie wykonanie ulicy Długiej, że jest brak zieleni, a sami likwidujecie tę, która była w tym miejscu. Proszę o przywrócenie jej z powrotem.

8. Zwracam się o udrożnienie rowu na odcinku drogi 919 na wjeździe do ulicy Odrodzenia 18-28 jak również wyczyszczenie i wykoszenie rowu w ciągu tej ulicy.
Tak wyglądają rowy na tej ulicy

Jednocześnie zwracam się o dokonanie w końcu remontu tej ulicy za ulicą Pogodną do końca tej ulicy. Na poprzednią interpelację w tej sprawie otrzymałem odpowiedź, że naprawa tej części ulicy jest po stronie gminy Lyski. Więc zapytuję kiedy to zostanie wykonane. Obecnie robią się tam coraz większe dziury.

9. Zwracam się z zapytaniem jakie miasto ma plany co do pomieszczeń po byłej policji w podwórku gdzie były garaże i sala na piętrze. Te pomieszczenia trzeba jak najszybciej wyremontować i znaleźć dla nich funkcje. Proponuję wyremontować te pomieszczenia i przenieść tam OPS ,a budynek na Sienkiewicza przebudować na mieszkania, których w naszym mieście ciągle brakuje. Skoro OPS będzie się zajmował budynkiem przy Placu Wolności to byłoby logiczne żeby mieć wszystko w jednym miejscu. Wnoszę także o remont nawierzchni drogi dojazdowej do części naszego terenu jak i dojazdu do Dziennego Domu Pomocy Społecznej przy Placu Wolności, od strony ulicy Karola Miarki.

10. Zwracam się o wymianę lamp przy restauracji nad Odrą na ledowe. Skoro całe rondo i ulica Bosacka będzie w ledowych oprawach to tam też trzeba to wymienić.

11. Szkoły mogły się zgłaszać do Ministerstwa Zdrowia po dozowniki i środki do dezynfekcji. Czy wszystkie nasze szkoły zgłosiły się po te dozowniki i czy już je dostały. (Szkoły w Kuźni Raciborskiej już dostały )

12. ZUS wypłacił miastu Ciechanów zwroty ze składek na podstawie przepisów tarczy antykryzysowej, czy nasze władze też wystąpiły o takie dotacje, jeżeli tak, to do jakich jednostek i ile żeśmy otrzymali. Jak nie, to dlaczego nie skorzystaliśmy z tego.

13. Kiedy jest przewidziane spotkanie Wojewody z Radnymi- miało się odbyć pomiędzy 4 a 8 maja i do tej pory odbyło się tylko z przedstawicielami klubów, a to nawet nie wszystkich. A co zresztą radnych. Kiedy Pan Wojewoda znajdzie czas dla reszty Radnych.

14. Zwracam się o wykoszenie wybiegu dla psów przy ulicy Warszawskiej pomierzy ulicami Lwowską, a Kochanowskiego. Tam już jest tak wysoka trawa, że nawet tych większych psów już nie widać. To miejsce powinno być częściej koszone.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj