Co nowego w raciborskiej bibliotece?

Biblioteka w Raciborzu

Raciborska biblioteka rozpoczyna tydzień od sporej dawki nowości książkowych i filmowych.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zachęca do odwiedzin i wypożyczania nowości. Książki i filmy można zamawiać i rezerwować w katalogu bibliotecznym: katalog.biblrac.pl/Opac5.

- reklama -

Nowości książkowe

Aleksandra Rybka: Pokaż mi swoją bibliotekę
Kto najchętniej czyta w toalecie i kto trzyma tam książki swoich ulubionych pisarzy? Dla kogo „Pięćdziesiąt twarzy Greya” to pozycja obowiązkowa, a kto bierze do ręki powieści Wiesława Myśliwskiego jedynie „z przyzwoitości”?

Susan Scott: Czarna śmierć
Doskonałe niemal dziennikarskie śledztwo dwójki specjalistów, którzy opierając się na wiarygodnych dowodach opowiadają historię dżumy. Jakie są jej korzenie? I co najważniejsze, czy może znowu zaatakować?

Robert Marasco: Całopalenie
Ben i Marian Rolfe mają już serdecznie dość ciasnego, dusznego mieszkania na Brooklynie. Kiedy więc trafia się im okazja wynajęcia luksusowej rezydencji na północy stanu za jedyne 900 dolarów za cały wakacyjny sezon, po prostu nie mogą odmówić. Małżeństwo szybko przekonuje się, że za okazyjną cenę letniej przygody przyjdzie im zapłacić bardzo wysoką cenę.

Ada Johnson: Kronika Strasznego Dworku
Mówią, że od przybytku głowa nie boli. Kiedy jednak Ada nieoczekiwanie staje się właścicielką starego szkockiego dworu, jej świat wywraca się do góry nogami. Czy jest sposób, aby w krótkim czasie poznać wszystkie sekrety starego domostwa? Jest. Należy zaprosić tam na wakacje wszystkie przyjaciółki!

Denise Hunter: Jezioro tajemnic
Adam Bradford jest stroniącym od ludzi pisarzem, który ukrywa się pod pseudonimem Nathaniel Quinn i cierpi na zanik weny twórczej. Zdesperowany i ścigany przez terminy wydawnicze, wyjeżdża w poszukiwaniu inspiracji do miasteczka nad jeziorem w Karolinie Północnej, które wybrał na akcję najnowszej powieści. Tam poznaje swoją muzę – młodą właścicielkę pensjonatu, zakochaną w jego alter ego.

Katarzyna Enerlich: Oplątani Mazurami
W każdej z opowiedzianych historii drzemie w otoczce fikcji ziarenko prawdy. Są więc prawdziwe miejsca i zdarzenia, nazwy i sytuacje. Wielu z występujących tu bohaterów istniało naprawdę. A jeśli nawet coś jest wymyślone, to mogło się przecież zdarzyć pod pełnym gwiazd i tajemnic mazurskim niebem…

Nowości filmowe

Nadzwyczajni
Bruno i Malik są najlepszymi kumplami, którzy od dwudziestu lat czynnie działają na rzecz autystycznych dzieci i młodzieży. W prowadzonych przez siebie ośrodkach szkolą młodych ludzi z trudnych dzielnic, aby ci fachowo zajmowali się trudnymi przypadkami.

Zabawa w pochowanego
„Zabawa w pochowanego” z udziałem Adama Brody’ego, Marka O’Briena, Henry’ego Czerny i Andy MacDowell to film będący połączeniem komedii i thrillera, w którym słowa „nie opuszczę Cię aż do śmierci” od razu nabierają znaczenia!

opisy: empik.com, filmweb.pl
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj