Dodatek solidarnościowy. Dla kogo i jak złożyć wniosek?

pieniadze
Pieniądze

Dodatek solidarnościowy w wysokości 1400 zł miesięcznie ma wesprzeć finansowo osoby, które straciły pracę przez epidemię. Wniosek można złożyć wyłącznie na platformie PUE ZUS.

Dziś, 21 czerwca, zaczęły obowiązywać przepisy o dodatku solidarnościowym. O nowe świadczenie mogą wnioskować osoby, z którymi po 15 marca 2020 r. pracodawca rozwiązał umowę o pracę za wypowiedzeniem lub ich umowa o pracę na czas określony zakończyła się. Warunkiem otrzymania dodatku solidarnościowego jest też podleganie ubezpieczeniom społecznym z tytułu umowy o pracę przez łączny okres co najmniej 60 dni w 2020 r. Nowe świadczenie przysługuje również bezrobotnym już zarejestrowanym w urzędzie pracy.

- reklama -

Dodatek solidarnościowy wynosi 1400 zł miesięcznie i przysługuje od 1 czerwca do 31 sierpnia 2020 r. Wniosek można złożyć wyłącznie elektronicznie przez portal Platforma Usług Elektronicznych ZUS.

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Decyzja podejmowane wspólnie przez Prezydenta i Rząd pozwoliły na w miarę bezpieczne przejście kryzysu gosdpoardczego. Tak trzymać!

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj