Raciborscy policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców

Policja
Policja

W czasie weekendu policja zatrzymała m.in. 34-letniego Białorusina, który kierował samochodem, mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

W miniony weekend raciborscy policjanci w trakcie wykonywania obowiązków służbowych ujawnili trzech nietrzeźwych kierowców. Rekordzista to 34–letni obywatel Białorusi, który został zatrzymany przez mundurowych z drogówki w Raciborzu na ul. Reymonta ok. godz. 1:40 w nocy z 20 na 21 czerwca podczas kierowania peugeotem. Po przebadaniu mężczyzna w organizmie miał prawie 2 promile alkoholu.

- reklama -

W związku z tym policja ponownie apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i o to, by pamiętać, że po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu samochodu, roweru czy motocykla. – Pamiętajmy, że kierowanie wszelkimi pojazdami na „podwójnym gazie” jest zabronione nie tylko przepisami prawa, ale także zagraża życiu i zdrowiu kierującego, a także stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców był już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed, a nie po fakcie – apelują policjanci.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj