Raciborzanie zdobyli kolejne szczyty Korony Gór Polski

PTTK

Za nami czwarta wyprawa po szczytach zaliczanych do KGP z PTTK Racibórz. Uczestnicy wyprawy zdobyli trzy kolejne szczyty Krony Gór Polski.

W dniach 20-21 czerwca odbyła się długo oczekiwana, czwarta z kolei, wyprawa po szczytach zaliczanych do KGP z PTTK Racibórz. Po kilku miesiącach przerwy spowodowanej sytuacją epidemiologiczną z zastosowaniem szczególnych środków ostrożności wracamy do organizacji kolejnych wypraw – zapowiada Andrzej Kuśnierz.

- reklama -

20 czerwca o godzinie 5.00 rozpoczęła się zbiórka uczestników na ul. Batorego i wyjazd autokarem na Przełęcz Przegibek. – Z przełęczy niebieskim szlakiem przez Magurkę Wilkowicką udaliśmy się na szczyt Czupel, a następnie zejście do Międzybrodzia Bielskiego i przejazd autokarem na Przełęcz Salmopolską. Przejście na szczyt Skrzyczne i zejście do miejscowości Szczyrk, przejazd na obiadokolacje i nocleg do O.W. Halny w Zawoi. 21 czerwca po śniadaniu i wykwaterowaniu przejście zielonym szlakiem do Schroniska Markowe Szczawiny, krótka przerwa i wejście na szczyt Diablak. Powrót czerwonym szlakiem na Przełęcz Krowiarki do autokaru i do Raciborza – relacjonuje wyprawę organizator, Andrzej Kuśnierz.

W wyprawie uczestniczyło 30 osób, ze względu na to, że już wcześniej indywidualnie spora grupa zdobywała te szczyty. – Gratuluję wszystkim uczestnikom zdobycia trzech kolejnych szczytów pomimo niesprzyjających warunków pogodowych. Zapraszam na kolejne wyprawy – zachęca Andrzej Kuśnierz.

/materiał nadesłany oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj