64-latek składał propozycje seksualne 14-latkowi z Wodzisławia Śląskiego

0
Telefon
Zdjęcie poglądowe Fot. Freepik

Mieszkaniec Wodzisławia poinformował policjantów, że jego 14-letni syn otrzymuje telefony od mężczyzny, który składa mu propozycje o charakterze seksualnym. Wodzisławscy policjanci namierzyli mężczyznę i pojechali po niego aż do Gdyni.

Mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego zgłosił na policji, że jego 14-letni syn otrzymuje telefony od mężczyzny, który składa mu propozycje o charakterze seksualnym. W toku czynności ustalono, że w maju mężczyzna zaczął rozmawiać z małoletnim przez telefon i nakłaniać go do różnych zachowań seksualnych. Propozycje obcowania płciowego składał nie tylko w rozmowach telefonicznych, ale i przez wiadomości tekstowe. Cały czas dążył do spotkania z chłopakiem, za które oferował nawet pieniądze. Co więcej, 64-latek zmierzał do realizacji swoich planów z taką determinacją, że zarezerwował noclegi blisko jego domu, by mogli się tam spotykać.

- reklama -

Kryminalni wiedzieli, że nie ma chwili do stracenia, tym bardziej, że naciski na małoletniego miały na celu jak najszybszy kontakt i doprowadzenie do zbliżenia. Stróże prawa namierzyli mężczyznę i pojechali po niego aż do Gdyni. Tam został zatrzymany w jednym z pensjonatów, w którym się zatrzymał. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów składania małoletniemu propozycji obcowania płciowego i zmierzenia do jego realizacji oraz usiłowania doprowadzenia go do innej czynności seksualnej. Mieszkaniec Poznania przyznał się do przedstawionych zarzutów i złożył wyjaśnienia. Dzięki współpracy policjantów i prokuratora sąd przychylił się do wniosku o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Grozi mu do 2 lat więzienia.

/KPP Wodzisław Śląski oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here