Kultura: on/off. Grażyna Tabor i Jerzy Dębina rozmawiają o Schulzu i Gombrowiczu [WIDEO]

grazyna tabor jerzy debina
Grażyna Tabor i Jerzy Dębina: Dwugłos w sprawie Schulza i Gombrowicza

W ramach projektu „Kultura on/off” Raciborskie Centrum Kultury przygotowało odcinek z  udziałem Grażyny Tabor i Jerzego Dębiny.

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na pierwszy odcinek z serii spotkań z teatrem i słowem, czyli dwugłos Grażyny Tabor i Jerzego Dębiny na temat twórczości Brunona Schulza i Witolda Gombrowicza. Eksperci teatralni rozmawiają o inspiracji tymi dwoma wybitnymi prozaikami w swojej pracy twórczej. Grażyna Tabor wspomina przygodę jej teatru Tetraedr z Schulzem, która rozpoczęła się w 2001 r. Opowiada m.in. o pracy nad spektaklem „Sklepy cynamonowe” – budowaniu sceny, poszukiwaniu środków wyrazu, by – jak mówi – „napowietrzyć” spektakl. Jerzy Dębina wraca pamięcią do wyjątkowo czynnej realizacji idei Schulza z opowiadania „Jesień” i przygotowaniu przez niego w Orzyszu spektaklu w ciągu zaledwie siedmiu dni z udziałem nie aktorów, a… strażaków. Dowiedzieć się można również, co najbardziej fascynuje bohaterów odcinka u Gombrowicza.

- reklama -

Realizacja video: Patryk Kogut.

„Kultura on/off” to projekt realizowany od czerwca do października przez Raciborskie Centrum Kultury w ramach programu ministerialnego „Kultura w sieci”. Kolejne odcinki bloku teatralnego już wkrótce. Śledzić informacje można w wydarzeniu i na profilu RCK na Facebooku oraz na Instagramie RCK.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj