Basen w Oborze dla dzieci i młodzieży za 1 grosz

0
Basen Obora fot. Anna Łapka
Basen Obora. Fot. arch. red.

Prowadzone są prace nad ofertą wypoczynku w ramach Akcji Lato w Mieście. W ten weekend młodzi raciborzanie będą mogli skorzystać z kąpieliska za 1 grosz.

27-28 czerwca prezydent Raciborza zaprasza na kąpielisko miejskie w Oborze. Wstęp dla dzieci i młodzieży z Raciborza za 1 grosz.

- reklama -

– Rok szkolny, który właśnie się kończy, był inny niż wszystkie dotąd. Nauka realizowana zdalnie wymagała natychmiastowych działań i odpowiedzialnych decyzji. Sytuacja ta postawiła przed społecznościami szkolnymi szereg wyzwań. A w szczególności przed: nauczycielami, którzy musieli wypracować nowy system pracy z uczniem; rodzicami, którzy dla swoich dzieci stali się nauczycielami; i wreszcie uczniami, którym szkolny świat został wywrócony do góry nogami. Stan wyjątkowy trwa nadal. Z uwagi na epidemię i obowiązujące obostrzenia sanitarne nie jest możliwe zorganizowanie oficjalnego zakończenia roku szkolnego, w którym nie tylko dyrekcja i nauczyciele, ale również prezydent mógłby podziękować i pogratulować wszystkim raciborskim uczniom wyników w nauce i sukcesów. Dlatego tą drogą prezydent Raciborza Dariusz Polowy kieruje wyrazy uznania i podziękowania dla waszej ciężkiej pracy! – pisze urząd miasta.

Lato w mieście

Prowadzone są prace nad ofertą wypoczynku w ramach Akcji Lato w Mieście. Organizacja zajęć dla dzieci i młodzieży w tym roku z uwagi na stan epidemii wymaga uzgodnień z Państwową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Tworzone są regulaminy. Raciborskie Centrum Kultury, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, Muzeum, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Stowarzyszenia Aura, a także Arboretum Bramy Morawskiej – tam, gdzie to możliwe – swoje działania przeniosą ze swoich sal na wolne powietrze. Pozwoli to na zaoferowanie zajęć większej liczbie uczestników. Stadion, ogród DK Strzecha, Ogródek Jordanowski, przystań nad Odrą – to plenery do działań w ramach tegorocznej akcji Lato w mieście.

Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na:
– bezpłatny godzinny wstęp na basen H2O – od 27 czerwca przez cały okres wakacji, dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych od poniedziałku do piątku między godziną 10:00 a 14:00 (oferta limitowana dla 15 osób dziennie),
– bezpłatne warsztaty Extreme City na skateparku – więcej informacji na stronie OSiR.

Stowarzyszenie Drengowie Znad Górnej Odry zapraszają na warsztaty średniowieczne (oferta odpłatna):
– 13.07.2020 – warsztaty pt. „Zajęcia Średniowieczne”, grupa docelowa: dzieci do 13 roku życia, miejsce: Gród Raciborski, w godz. od 10:00 do 13:00,
– nauka walki bronią białą – strzelanie z łuku – średniowieczne gry i zabawy.
Zapisy na maila: [email protected]

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here