Radna Henek-Wypior o nawierzchni na ul. Markowickiej: Wstyd mi

Drogi
Radna przypomniała, że jesienią 2019 r. problem zgłosił osobiście prezydentowi mieszkaniec dzielnicy Markowice.

Interpelacja radnej dotyczy stanu nawierzchni dróg gruntowych na ul. Markowickiej i Babickiej. Obie drogi to bezpieczne kierunki dla rowerzystów ze względu na słabe natężenie ruchu samochodowego, ale stanowią zagrożenie ze względu na swoją wyboistość.

Radna Justyna Henek-Wypior zaapelowała o remont nawierzchni ul. Markowickiej, łączącej dzielnicę Markowice z miejscowością Kobyla. Jak zauważyła, trakt ten służy nie tylko rowerzystom, ale również kierowcom samochodów. – Na dzień dzisiejszy utwardzona niegdyś nawierzchnia, jest sfatygowana do tego stopnia, że nawet przejazd rowerem stanowi nie lada tor przeszkód w postaci licznych wgłębień (w porze deszczowej głębokich kałuż). Od strony Kobyli trakt jest utwardzony, nie trzeba posługiwać się mapą, żeby zorientować się, gdzie przebiega granica dwóch miejscowości. Wstyd mi – napisała radna.

- reklama -

Taki sam problem zgłosiła w kontekście ul. Babickiej, która łączy się z ul. Sobieskiego w gminie Lyski. Utwardzona, polna droga łączy dzielnicę Markowice z Budzinem i Żytną. – Zauważalny odcinek od granicy dzielnicy Lyski jest utwardzony bez zarzutu, a gmina Racibórz jakoby nie widzi potrzeby remontu zniszczonego i dziurawego traktu po swojej stronie – napisała J. Henek-Wypior.

Radna przypomniała, że jesienią 2019 r. problem zgłosił osobiście prezydentowi mieszkaniec dzielnicy Markowice. Jak pisze, prezydent Konieczny był osobiście na oględzinach tej zniszczonej trasy i przychylnie odniósł się do zgłoszonego zarzutu zniszczonej powierzchni drogi na tym odcinku.

– Trakt komunikacyjny pełni podstawową rolę dojazdu do posesji mieszkańców, jak również stanowi alternatywę przejazdu w kierunku Rybnika. Droga naniesiona jest również na plany okolicznych map dróg rowerowych, ale trasa wymaga wiele do życzenia. Obie wymienione drogi gruntowe, to bezpieczne kierunki dla rowerzystów ze względu na słabe natężenie ruchu samochodowego, jednocześnie stanowią zagrożenie ze względu na swoją wyboistość – napisała radna, ponawiając prośbę o interwencję i pomoc w utwardzeniu dróg. Do interpelacji dołączyła dokumentację zdjęciową.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj