Rudy, Olza i Bluszczów z dofinansowaniem WFOŚiGW na Zielone Pracownie

Kuźnia
Wizualizacja pracowni w Rudach, źródło: UG Kuźnia Raciborska

Zielone Pracownie powstaną w placówkach oświatowych województwa śląskiego dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. To efekt rozstrzygniętego konkursu „Zielona Pracownia’ 2020”.

Na konkurs wpłynęły 104 wnioski. Łączna suma dofinansowania na budowę wszystkich pracowni wynosi ponad 1,7 mln zł.

- reklama -

– Pomysł, wykorzystanie przestrzeni, funkcjonalność, estetyka, kreatywność, innowacyjność rozwiązań, różnorodność pomocy dydaktycznych, wyposażenia i sprzętu – to główne elementy, które ocenialiśmy przy wyborze Zielonych Pracowni – wyjaśnia Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Celem konkursu jest utworzenie szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych i chemiczno-fizycznych. W konkursie mogły wziąć udział placówki oświatowe z terenu województwa śląskiego, w tym te, nagrodzone we wcześniejszym konkursie „Zielona Pracownia_Projekt’2020”. Nadesłano 104 zgłoszenia, spośród których wyłoniono 58 najlepszych. Na stworzenie ciekawego i ekologicznego miejsca nauki w placówce oświatowej, można było uzyskać do 30 tys. zł dotacji.

Podsumowując 6 edycji konkursów – „Zielona Pracownia_Projekt” oraz „Zielona Pracownia” – Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przeznaczył ponad 10,2 mln zł na utworzenie 308 zielonych pracowni w województwie śląskim.

Dotację przyznano m.in. gminie Kuźnia Raciborska w wysokości 30 000 zł (Zielona Pracownia w SP im.Jana III Sobieskiego w Rudach – Leśna kraina wokół nas) i gminie Gorzyce (Zielona Pracownia w SP w Bluszczowie – Zielony bluszcz, dotacja w wysokości 29 954,87 zł oraz Zielona Pracownia w ZSP w Olzie – W dolinie Odry i Olzy, dotacja w wysokości 29 983,10 zł).

Pełna lista placówek oświatowych dostępna tutaj. 

/WFOŚiGW oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj