Rybnik: Agresywny kierowca przejechał po rowerze 26-latka

Rower
Fot. KMP Rybnik

61-letni kierowca fiata wyprzedzał na linii podwójnej ciągłej, gdy nagle zauważył rowerzystę. Kierujący osobówką wyszedł z pojazdu i doszło do awantury, po czym wsiadł z powrotem do auta, przejechał po rowerze 26-latka, a następnie przewiózł go 15 metrów na masce auta.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 15.00 w pobliżu skrzyżowania Kolejowa-Świerklańska w Rybniku. 61-letni kierujący fiatem, jadąc ulicą Kolejową, podczas wyprzedzania na linii podwójnej ciągłej nagle zauważył przechodzącego przez jezdnię rowerzystę. – Jest tam wąsko, więc poruszał się środkiem jezdni. Kierujący osobówką mieszkaniec Zabrza gwałtownie zahamował i wyszedł z samochodu. Nagle pomiędzy mężczyznami doszło do awantury. W pewnym momencie 61-latek wsiadł z powrotem do auta i przejechał po rowerze 26-latka, a następnie ruszył na niego samochodem i przewiózł go na masce przez około 15 metrów. Po czym próbował uciekać samochodem w stronę Chwałowickiej – relacjonuje rybnicka policja.

- reklama -

To nie było koniec akcji, bo na wysokości stacji paliw awanturnika próbował zatrzymać samochodem bmw 32-letni świadek, który zajechał fiatowi drogę. 61-latek próbował go wyminąć, ale doszło do zderzenia tych pojazdów. Tym razem krewki mężczyzna już nie zdołał uciec. Policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali mu prawo jazdy, a za wszystkie wykroczenia drogowe odpowie przed sądem. Przy okazji wyszło na jaw, że poszkodowany rowerzysta był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, za kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości.

Policja przypomina, że w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach funkcjonuje specjalna skrzynka mailowa. Pod adres [email protected] można przesyłać filmy z przejawami agresji ze strony zbyt krewkich uczestników ruchu drogowego.

/KMP Rybnik oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj