Bez uprawnień przywłaszczonym ciągnikiem. Wpadka 58-latka w Rudach

Ciągnik
Ciągnik zabezpieczony przez policję.

Ciągnik, którym poruszał się 58-latek figurował w policyjnych systemach jako przywłaszczony. Wartość ciągnika oszacowano na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. 

Zaczęło się od informacji przekazanej kuźniańskim policjantom o tym, że po miejscowości Rudy może poruszać się ciągnik rolniczy, którego kierowca posiada obowiązujący sadowy zakaz kierowania pojazdami. W sobotę 11 lipca około godziny 8:50 patrol policji z kuźniańskiego komisariatu, w trakcie wykonywania czynności służbowych na ulicy Rybnickiej w Rudach, zauważył kierującego ciągnikiem.

- reklama -

Policjanci przystąpili do akcji i zatrzymali pojazd, którego kierowcą okazał się być 58-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego. Potwierdziła się też informacja o zakazie, gdyż kierowca w policyjnych systemach figurował z aktualnym sądowym zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi. Tego dnia nie była to jedyna wpadka 58-letniego traktorzysty, gdyż policjanci również sprawdzili ciągnik, którym się poruszał. Policyjne systemy wykazały, że figuruje jako przywłaszczony. Wartość ciągnika oszacowana jest na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych, a sprawę prowadzi policja w Gorzowie Wielkopolskim. W związku z powyższym kuźniańscy policjanci zabezpieczyli ciągnik rolniczy na parkingu. Teraz o dalszym losie 58-letniego mężczyzny zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym za tego typu przestępstwo grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

/KPP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj