Bezpieczne wakacje z raciborską policją i sanepidem

policja
Raciborscy policjanci dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku

Raciborska policjantka wspólnie z przedstawicielkami sanepidu spotkała się z dziećmi spędzającymi wolny czas w Klubie Osiedlowym „Cegiełka”.

Tegoroczne wakacje już trwają. W tym czasie raciborscy policjanci cały czas dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku. – Ważne dla nas, by najmłodsi sami o siebie potrafili zadbać i uchronili się przed zagrożeniem. Podczas wakacyjnych przygód dobra zabawa zawsze musi iść w parze z bezpieczeństwem – podkreślają policjanci.

- reklama -

Tym razem raciborska policjantka wspólnie z przedstawicielkami sanepidu spotkała się z dziećmi spędzającymi wolny czas w Klubie Osiedlowym „Cegiełka”. Panie mówiły o tym, jak miło i bezpiecznie spędzić wakacyjny czas. Tłumaczyły, dlaczego warto korzystać tylko i wyłącznie z kąpielisk strzeżonych i przestrzegały przed wygłupami w wodzie, skakaniem „na główkę” czy tam, gdzie nie znamy dna. Warto też dostosować się do regulaminu kąpieliska oraz obowiązujących na nim oznaczeniach. Zanim zaś wejdziemy do wody, pamiętajmy, by oswoić się z temperaturą wody, która jest niższa niż powietrza. Dzięki takiemu zachowaniu unikniemy skurczy mięśni, które mogą być dla nas niebezpieczne.

Policja i sanepid przypomnieli również o ostrożności na drodze i podczas podróży. Najmłodsi muszą wiedzieć, że w podróży jest ważne, aby korzystali z fotelików i pasów bezpieczeństwa. Podczas spacerów i spędzania czasu na placu zabaw zaś nie dali się zwieść nieznajomym i nie wchodzili na opuszczone podwórka. Ponadto policjantka omówiła zagrożenia związane z bezpiecznym Internetem oraz nie zabrakło także informacji związanych z konsekwencjami zdrowotnymi i prawnymi dotyczącymi narkotyków i dopalaczy. Wszystko w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają” pod hasłem „Szkoda ciebie na takie patoklimaty”.

– Bezpieczeństwo naszych dzieci zależy także od nas dorosłych. To my powinniśmy przekazywać im niezbędną wiedzę, uczyć jak się zachować w różnych sytuacjach i nie bać się asertywności. Dzieci muzą wiedzieć co jest złe, a co dobre, wówczas same będą mogły dbać o siebie podczas tych wakacyjnych dni – tłumaczy policja.

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj