Trwa nabór w programie „Działaj Lokalnie”

pomoc wspolpraca
Fot. freepik.com

Lokalny konkurs grantowy przeznaczony jest dla grup nieformalnych i organizacji pozarządowych oraz instytucji z powiatów raciborskiego i wodzisławskiego, a także gmin Jejkowice, Gaszowice, Lyski, Świerklany.

Trwa nabór wniosków w ramach kolejnej edycji programu „Działaj Lokalnie”. Lokalny konkurs grantowy przeznaczony jest dla grup nieformalnych i organizacji pozarządowych oraz instytucji z powiatów raciborskiego i wodzisławskiego, a także gmin Jejkowice, Gaszowice, Lyski, Świerklany.

- reklama -

„Działaj Lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, który ma na celu aktywizowanie lokalnych społeczności wokół różnych celów o charakterze dobra wspólnego poprzez wspieranie projektów obywatelskich. Projekty te służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych, poprawie jakości życia oraz podejmowaniu działań opowiadających na zdiagnozowane z udziałem społeczności lokalnych potrzeby, co w rezultacie przyczynia się do budowania lokalnego kapitału społecznego.

W tym roku pojawiła się owość w postaci projektów przeciwdziałających negatywnym skutkom pandemii. Przedsięwzięcia te mogą mieć charakter akcyjny i jednorazowy, dotyczą np. szycia maseczek czy zaopatrywania osób starszych w żywność. Mogą dotyczyć obszarów edukacji, kultury, zdrowia, aktywności społecznej i rozwiązywać problemy bezrobocia, ubóstwa, wykluczenia społecznego czy izolacji społecznej. Projekt taki powinien obejmować minimum miesiąc działań.

Maksymalna kwota dofinansowania to 6 000 zł – poza Raciborzem, Rydułtowami i Wodzisławiem Śl., gdzie pula na dofinansowania wynosi 4 360,00 zł. Termin składania wniosków: do 31 lipca 2020 r. Generator wniosków na system.dzialajlokalnie.pl. Wnioski przyjmowane są wyłącznie w formie elektronicznej, za pomocą generatora i nie powinny zawierać załączników.

Realizatoren jest Ośrodek Działaj Lokalnie przy Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj