Akcja Lato 2020 GCK w Nędzy zakończona [ZDJĘCIA]

gck nedza akcja lato
Akcja Lato 2020 w Nędzy

Młodzi mieszkańcy gminy Nędza mogli wziąć udział w zajęciach kuglarskich, nauczyć technik survivalu czy uczestniczyć w warsztatach wokalnych i breakdance’u. W programie znalazły się także wycieczki.

Akcję Lato 2020 organizowaną przez Gminne Centrum Kultury w Nędzy rozpoczęły zajęcia kuglarskie prowadzone zamiennie przez Piotra Myszczyszyna oraz Magdalenę Kelner-Papaj. Dzieci mogły spróbować swoich sił w żonglerce, manipulacją poi, diabolo i flowerstikiem. Niespodzianką były zabawy bańkami dymnymi i z piany. Po podróży w świat cyrku Edyta Przybyła zabierała dzieciaki w świat trampolin na zajęcia sportowe Jump & Fun.

- reklama -

– Kolejny tydzień był pełen wrażeń, ponieważ instruktorzy Irek Napiórkowski oraz Michał Szewczyk zabrali nas do lasu, by tam nauczyć technik survivalu. Dzieciaki mogły poznać swoje możliwości w terenie, zaznajomić się z zabawami survivalowymi oraz spróbowali swoich sił podczas wycieczek na ściankę wspinaczkowa oraz ośrodek Wodnik. Jako podsumowanie tej części dzieci poznały zasady pierwszej pomocy – relacjonuje GCK.

Następne dni to muzyka, śpiew i taniec. W świat piosenki zabrała uczestników instruktorka wokalna Magdalena Wydriński, która nie tylko śpiewała z dzieciakami na polanie, ale stworzyła z nimi ich własny utwór. Po zajęciach wokalnych tajniki tańca zwanego breakdance pokazał Mateusz Siepetowski, który pracował na swoich zajęciach nad świadomością ciała, rytmiką i dynamiką w ruchu.

Ostatni tydzień to zabawy z niezastąpioną Ciocią Klocią, czyli Moniką Kubicą-Skabą, która zabrała dzieci w świat zabaw, gier w wersji XXL, ogromnych baniek mydlanych oraz mas sensorycznych. Dzieci spróbowały swoich sił przy zawodach sportowych.

Nie zabrakło wycieczek. W tym roku 10 lipca odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy, w którym przewodnikiem po lasach i lokalnej historii był Henryk Siedlaczek. 30 lipca uczestnicy akcji odwiedzili malownicze tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej wraz z przewodnikiem Dawidem Wacławczykiem. Mieli okazję zwiedzić Jaskinię Głęboką w Podlesicach, Górę Zborów oraz Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu. Na koniec wszyscy mieli okazję wyszaleć się w Parku Rozrywki Ogrodzieniec, Parku Doświadczeń Fizycznych oraz przejechać się na torze saneczkowym.

Akcję Lato współtworzyła z GCK Gminna Biblioteka Publiczna w Nędzy, która zorganizowała Klub Malucha, Przygody Czytelnika oraz warsztaty z Fabryką Kreatywności z Kęt. Na zakończenie dzieci mogły zobaczyć Teatr Lalek Pinokio z Nowego Sącza.

– Akcja Lato 2020, choć inna niż w zeszłych latach, to niezapomniana i obfitująca we wspaniałe wspomnienia. Dziękujemy wszystkim instruktorom i uczestnikom – jesteście niezastąpieni! Zapraszamy na inne wydarzenia, zajęcia i warsztaty organizowane przez Gminne Centrum Kultury w Nędzy! Z nami nie ma nudy! – zachęca GCK w Nędzy.

fot. GCK w Nędzy
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj