Prawie 5 mln zł dla szkół podległych powiatowi raciborskiemu

zse ekonomik raciborz (19)
ZSE w Raciborzu

CKZiU nr 1, CKZiU nr 2 „Mechanik” i ZSE w Raciborzu otrzymają otrzymają środki unijne na podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego.

Rozstrzygnięto konkurs na dostosowanie oferty kształcenia zawodowego do potrzeb lokalnego rynku pracy – kształcenie zawodowe uczniów. Finansowanie odbywa się z środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

- reklama -

Na liście wnioskodawców z subregionu zachodniego, którzy zyskali dofinansowanie, jest powiat raciborski. Starostwo pozyskało środki na następujące zadania:
– „Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w powiecie raciborskim” – CKZiU nr 1 w Raciborzu, etap II – 1 763 529,84 zł dofinansowania,
– „Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w powiecie raciborskim” – CKZiU nr 2 „Mechanik” w Raciborzu, etap II – 1 830 461,97 zł dofinansowania,
– „Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w powiecie raciborskim” – ZSE w Raciborzu – 1 246 019,31 zł dofinansowania.

Koszt realizacji wszystkich zadań to 5,09 mln zł, a kwota dofinansowania to 4,84 mln zł.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj