W Pietrowicach Wielkich działa Dzienny Dom Senior+

0
senior plus pietrowice wielkie
Dzienny Dom Senior+. Fot. UG Pietrowice Wielkie

Uczestnicy korzystają z zajęć terapeutycznych, kulinarnych czy uczestniczą w terapiach zajęciowych, na których nabywają umiejętności manualne.

Dzienny Dom Senior+ jest ośrodkiem wsparcia dziennego stworzonym z myślą o osobach starszych i samotnych z terenu gminy Pietrowice Wielkie. Swoją działalność rozpoczął 1 marca tego roku, jednak już 13 marca jego funkcjonowanie zostało zawieszona ze względu na pandemię Covid-19. Ośrodek pozostał zamknięty przez dwa i pół miesiąca. Po uzyskaniu „zielonego światła” z Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach 1 czerwca wznowiono działalność Dziennego Domu. Seniorzy z utęsknieniem czekali na ten dzień i w pierwszym dniu po otwarciu przybyli w komplecie. Na dzień dzisiejszy wsparciem objętych jest 12 osób. Przy zachowaniu zalecanych środków ostrożności prowadzone są różnego rodzaju zajęcia połączone z rehabilitacją.

- reklama -

Z pobytu w Dziennym Domu mogą korzystać osoby w wieku 60+, nieaktywne zawodowo, będące mieszkańcami gminy Pietrowice Wielkie. Funkcjonowanie ośrodka nastawione jest na poprawę jakości życia uczestników poprzez ciągły rozwój usług na rzecz seniorów. Działalność bieżąca domu polega między innymi na udzielaniu pomocy w czynnościach dnia codziennego dostosowanych do potrzeb Seniorów. Dzienny Dom zapewnia 8-godzinną opiekę od poniedziałku do piątku.

Uczestnicy korzystają z zajęć terapeutycznych, m.in. zajęć z fizjoterapeutą (rehabilitacja grupowa i indywidualna), kulinarnych, uczestniczą w terapiach zajęciowych, na których nabywają umiejętności manualne tworząc przeróżne bukiety, kartki urodzinowe, dzbanuszki, wazoniki, prace wspólne takie jak girlandy z motyli, kwiatów, itp.

Po ponownym otwarciu Dziennego Domu dzielnicowy Piotr Badurczyk przeprowadził pogadankę, której tematem przewodnim było przedstawienie sposobów wykorzystywanych w celu oszukania starszych osób.

Od marca z usług Dziennego Domu Senior+ w Pietrowicach Wielkich skorzystało łącznie 16 osób – 2 mężczyzn i 14 kobiet.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here