Gorzyczki: Ponad 0,5 kilograma marihuany w samochodzie

marihuana gorzyczki
Fot. SG

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili w Gorzyczkach wprowadzenie na rynek ponad pół kilograma narkotyku wartego ponad dwadzieścia pięć tysięcy złotych.

14 sierpnia w Gorzyczkach w powiecie wodzisławskim na odcinku autostrady A1 podczas rutynowej kontroli samochodów poruszających się w kierunku wjazdowym do Polski funkcjonariusze placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej zatrzymali mężczyznę, który przewoził w samochodzie znaczną ilość marihuany. Narkotyki szczelnie zapakowane w 6 foliowych pakunkach odnalazł pies służbowy. Wartość ujawnionego suszu szacowana jest na ponad 25 tysięcy złotych.

- reklama -

W stosunku do zatrzymanego Polaka zostały zastosowane środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego polegającego na zgłaszaniu się do organu dozorującego dwa razy w tygodniu oraz zakazu opuszczania kraju. Mężczyźnie przedstawiono zarzut o przestępstwo z art. 55 ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii, za które grozi mu kara pozbawienia wolności od lat 3 do lat 5.

Czynności w tej sprawie w ramach postępowania przygotowawczego prowadzi Straż Graniczna pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim.

fot. SG
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj