W Miedoni powstanie chodnik i ścieżka rowerowa

Inwestycja
Od lewej: min. Michał Woś, min. Andrzej Adamczyk, zastępca preydenta Michał Fita

Wkrótce budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Kwiatowej w Raciborzu. Przetarg na ten projekt ma zostać ogłoszony w grudniu tego roku.

18 sierpnia w Warszawie minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał do realizacji zadanie pn. „Budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Kwiatowej w Raciborzu” w dzielnicy Miedonia. Przetarg na ten projekt ma zostać ogłoszony w grudniu br. Finał prac przewiduje się na rok 2022.

- reklama -

Decyzja ministra Andrzeja Adamczyka zbiegła się z wizytą w Warszawie zastępcy prezydenta Raciborza Michała Fity. Wspólnie z ministrem środowiska Michałem Wosiem rozmawiali w ministerstwie infrastruktury o budowie wschodniej obwodnicy Raciborza od ul. Piaskowej do dzielnicy Sudół (odcinek liczący ok 6 km).

Przypomnijmy, że budowany obecnie fragment Regionalnej Drogi Racibórz Pszczyna kończy bieg na skrzyżowaniu z ul. Piaskową. Dalszy bieg RDRP wiedzie stronę gminy Kornowac. Omawiana w Warszawie wschodnia obwodnica to osobny projekt, który ma być uzupełnieniem tego drogowego szlaku i połączyć RDRP z południowym strumieniem drogowym miasta.

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj