Dodatkowe stojaki na rowery przy Gimnazjalnej nieuwzględnione w projekcie

Muzeum w Raciborzu
Fot. Muzeum w Raciborzu

Radny Marcin Fica interpelował o ustawienie dodatkowych stojaków na rowery przy Muzeum i przy Zespole Szkół Ekonomicznych. Niestety w dokumentacji projektowej na przebudowę ul. Gimnazjalnej nie został ujęty montaż elementów małej architektury. 

– W związku z remontem ul. Gimnazjalnej ponownie zwracam się o ustawienie dodatkowych stojaków na rowery przy Muzeum i przy Zespole Szkół Ekonomicznych. Potrzeba taka wynika z dużej ilości uczniów przyjeżdżających do szkoły na rowerach jak i osób przyjeżdżających do muzeum i RCK. Uczniowie zapinają swoje rowery byle gdzie. Taki nieużywany stojak jest ustawiony przy szalecie miejskim przy ulicy Młyńskiej. Można by go przenieś na ulicę Gimnazjalną – zaproponował radny.

- reklama -

– W sprawie stojaków na rowery przy Muzeum i przy Zespole Szkół Ekonomicznych informuję, iż w zakresie dokumentacji projektowej na przebudowę ulicy Gimnazjalnej
nie został ujęty montaż elementów małej architektury. Zwracam uwagę, iż szkoła dysponuje własnym terenem i podjęte zostaną rozmowy z dyrekcją szkoły w celu ustalenia lokalizacji stojaków. W przypadku obrębu wejścia do muzeum podejmę decyzję po dokonaniu uzgodnień z dyrektorem Muzeum i Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków – odpowiedział prezydent Dariusz Polowy.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj