„Tęsknota za normalnością” – finisaż na Zamku Piastowskim

Zamek Piastowski

W kwietniu, na trudny czas zagrożenia epidemiologicznego, Zamek Piastowski przygotował ciekawą ofertę dla osób w każdym wieku. 25 sierpnia w sali kryształowej odbył się uroczysty finisaż artystycznej akcji z koronawirusem w tle.

We wtorkowe popołudnie. 25 sierpnia, w sali kryształowej Zamku Piastowskim odbył się finisaż artystycznej akcji z koronawirusem w tle pt. „Tęsknota za normalnością”. Nagrodą za udział była wspólna wystawa. W trakcie finisażu autorzy prac zostali zaprezentowani szerszej publiczności.

- reklama -

Przypomnijmy, w kwietniu na trudny czas zagrożenia epidemiologicznego Zamek Piastowski w Raciborzu przygotował bardzo ciekawą ofertę dla osób w każdym wieku. Była to akcja adresowana do mieszkańców Raciborza i powiatu. Zamknięto wówczas kina, sceny, galerie, muzea – nadzwyczajne działania miały pomóc w walce z zagrożeniem epidemiologicznym, wywołanym koronawirusem. – Do minimum ograniczaliśmy wychodzenie z domu. Wielu zastanawiało się co robić w wolnym czasie? Zaproponowaliśmy, by wziąć do ręki ołówek, kredki, mazaki, plastelinę bądź farbki, kartkę papieru, klej, nożyczki i zobrazować jak Ty odbierasz obecną sytuację, w której wszyscy znaleźliśmy się. Zadaniem było pokazanie obecnej sytuacji. Na prace wykonane w dowolnej technice, np. rysunek, malarstwo, rzeźba, instalacja, wycinanka, kolaż lub inna dowolna forma czekaliśmy do końca kwietnia. Sukcesywnie prezentowaliśmy je na zamkowym Facebooku – wyjaśniają organizatorzy akcji.

/Zamek Piastowski w Raciborzu oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj