Finał Przygodowego Lata z Biblioteką w Raciborzu [ZDJĘCIA]

Finał Przygodowego Lata z Biblioteką w Raciborzu

Odwiedzili Krainę Czarów i Afrykę Kazika, wstąpili do Klubu Włóczykijów i Akademii Detektywów, poznali przygody Tomka Sawyera, Muminków, Pana Samochodzika, a nawet… dziesięciu skarpetek. W raciborskiej bibliotece zakończyło się właśnie pełne przygód literackie lato.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu, wzorem lat poprzednich, zorganizowała wakacyjne spotkania dla swoich młodszych czytelników. W tym roku w pełnym reżimie sanitarnym, ale równie atrakcyjne co zawsze – wypełnione warsztatami plastycznymi, głośnym czytaniem bajek, zabawami ruchowymi, wycieczkami do Arboretum i Muzeum, a nawet zajęciami zumby. Spotkania odbywały się od 14 lipca do 27 sierpnia w każdy wtorek i czwartek w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12. Łącznie w 14 spotkaniach wzięło udział 192 dzieci.

- reklama -

Swoją ofertę przygotowały również filie biblioteczne. Filia w Ocicach zorganizowała warsztaty fotograficzne i spotkanie z Mistrzem Baśni, biblioteka w Markowicach zaprosiła dzieci na warsztaty zooterapii, a biblioteka w Brzeziu realizowała kreatywne zajęcia pod hasłem „Wakacje jak z obrazka”.

W trakcie ostatnich wtorkowych zajęć w Eurece dzieci poznały niecodziennych bohaterów zamieszkujących Smoczą Puszczę m.in. Gniewka, Gacka i Błotka. Oprócz głośnego czytania fragmentów książki „Smok przez płot” Marcina Mortki i integracyjnej zabawy przy „ognisku” na dzieci czekały także podchody na pobliskim orliku oraz tworzenie ogromnego papierowego smoka. W czwartek z kolei uczestnicy zajęć chłodzili się na Grenlandii. Wszystko za sprawą małego Eskimosa – Odarpiego, bohatera powieści Aliny Centkiewicz. Dzieci m.in. rzucały kulami śnieżnymi do celu, malowały palcami wielkoformatowe igloo oraz grały w nietypową wersję „kapsli” z wykorzystaniem kostek lodu.

fot. MIPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj