Ruszają kolejne inwestycje drogowe w powiecie wodzisławskim

Modernizacja drogi
Zdjęcie poglądowe Fot. Pixabay.com

Od 5 października nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Powstańców Śląskich w Skrzyszowie. Tego samego dnia rozpocznie się też modernizacja kilometrowego odcinka ul. Traugutta w Pszowie.

Utrudnienia w Skrzyszowie związane są z realizacją przebudowy drogi powiatowej 5020S. W ramach zadania droga zyska m. in. nowe odwodnienie oraz nawierzchnię jezdni. Roboty wykonywać będzie firma „Tetla Szymon DROGRÓD” z Ćwiklic. Niestety ze względu na technologię prac, zwłaszcza wymaganą stabilizację gruntu, a także z uwagi na parametry techniczne drogi nie ma możliwości utrzymania przejezdności drogi w czasie inwestycji. W celu ograniczenia utrudnień, zwłaszcza dla przedsiębiorców, Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl. decydował o czasowym zniesieniu ograniczenia tonażu na moście w ciągu ul. 1 Maja w Godowie. Prace związane z tą inwestycją powinny się zakończyć do połowy listopada. Przedsięwzięcie współfinansowane jest przez Gminę Godów.

- reklama -

Z kolei w ramach Funduszu Dróg Samorządowych i dzięki finansowemu udziałowi Miasta Pszów w poniedziałek rozpocznie się modernizacja odcinka ul. Traugutta w Pszowie od skrzyżowania z ul. Kraszewskiego do skrzyżowania z ul. Sikorskiego. Za realizację przedsięwzięcia odpowiada firma Technical Solution sp. z o.o. z Kędzierzyna-Koźla, która w przetargu ogłoszonym przez Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl. złożyła najkorzystniejszą ofertę na kwotę niespełna 3,6 mln zł. Za tę cenę całkowicie przebudowany zostanie odcinek o długości niemal kilometra. Zakres robót obejmie m.in. wykonanie nawierzchni i konstrukcji jezdni, chodników, odwodnienia drogi oraz ścieżki rowerowej, a także oznakowanie pionowe i poziome i likwidację tunelu pod drogą. Wykonawca będzie mieć czas na ukończenie zadania do maja przyszłego roku. Na remontowanym odcinku obowiązywać będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

Przypomnijmy, że inwestycja w połowie współfinansowana jest ze środków, jakie zarząd powiatu pozyskał z Funduszu Dróg Samorządowych. Drugą połowę sfinansują z własnych budżetów samorządy Powiatu Wodzisławskiego oraz Miasta Pszowa. Więcej o inwestycji można znaleźć tutaj. 

/SP w Wodzisławiu Śląskim oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj