Agata Widzowska gościem biblioteki w Brzeziu [ZDJĘCIA]

Agata Widzowska gościem biblioteki w Brzeziu

Podczas spotkania autorka czytała dzieciom swoje wybrane wiersze, przeprowadziła wiele ćwiczeń językowych i konkursy oraz opowiadała o swojej pracy.

Znana z serii książek z sympatycznymi zwierzakami w rolach głównych Agata Widzowska była pierwszym gościem w ramach projektu „Biblioteka w Brzeziu – kulturalne centrum dzielnicy” dofinansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego. Pisarka spotkała się z uczniami klas I-III Szkoły Podstawowej nr 3 im. K.K. Baczyńskiego.

- reklama -

Agata Widzowska z wykształcenia jest instruktorką teatru i bibliotekarką. Zadebiutowała w 2004 r. książką o Beatlesach w wersji dla dzieci. Najbardziej znane tytuły autorki to opowieści o koniu Szogunie np. „Koń na receptę”, „Grzywą malowane”, „Galopem do gwiazd”, seria „Psierociniec” czy seria o Myszce Precelce. Pisarka lubi bawić się rymami i szuka inspiracji do pisania w życiu codziennym. Kocha zwierzęta i to o nich tworzy książki.

Podczas spotkania autorka nawiązała miły kontakt z dziećmi. Czytała im swoje wybrane wiersze, przeprowadziła wiele ćwiczeń językowych i konkursy. Bardzo ciekawie opowiadała o swojej pracy. Mówiła również, skąd bierze pomysły na nowe opowiadania i wiersze. Dzieci zadawały pisarce sporo pytań. Na zakończenie spotkania pisarka z przyjemnością rozdawała autografy na zakupionych książkach.

Książki Agaty Widzowskiej można wypożyczyć w raciborskiej bibliotece.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here