„Jakub, Mimmi i gadające psy” w prezencie na weekend od raciborskiej biblioteki

Jakub-Mimmi

Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek towarzyszy w tym roku animacja „Jakub, Mimmi i gadające psy” – łotewsko-polska koprodukcja w reżyserii Edmundsa Jansonsa. Z tej okazji raciborska biblioteka otrzymała 100 bezpłatnych kodów do wyświetlania filmu online podczas projekcji domowych. Zainteresowani mogą zgłaszać się w bibliotece do 9 października.

„Jakub, Mimmi i gadające psy” to oparta na książce łotewskiej pisarki Luize Pastore (niewydanej jeszcze w Polsce), koprodukcja łotewsko-polska. Animacja została nagrodzona przez jury na festiwalu Kino Dzieci 2019 za „empatyczne, wrażliwe i atrakcyjne artystycznie ukazanie historii, która zaskakuje oryginalnością a zarazem porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych”. Bajka opowiada o budowaniu porozumienia i zachęca do wspólnego działania w trosce o najbliższe otoczenie i przyrodę. Głos dostają tu dzieci i zwierzęta – i robią z nim coś ważnego i pięknego. Dzięki zastosowaniu poklatkowej techniki cut-out (we współpracy z polskim studiem Letko), film jest jak żywa, pięknie rysowana książka.

- reklama -

– Tradycyjnie projekcja filmu odbywa się w trakcie Nocy, jednak w tym roku z uwagi na pandemię i konieczność ograniczenia liczby osób biorących udział w akcji, otrzymaliśmy od organizatorów link z hasłem do projekcji domowej – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

100 pierwszych osób, które zgłosi się do raciborskiej biblioteki – wysyłając wiadomość za pośrednictwem Messengera lub mailowo: [email protected] – otrzyma dostęp do filmu. Uwaga! Hasło będzie działało w terminie 9-12 października 2020 i pozwoli na bezpłatne obejrzenie filmu online.

/MiPBP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj