Dyżury telefoniczne dla klientów ZUS

kontakt tel zus
Fot. ZUS

Będzie można uzyskać informacje z zakresu świadczeń emerytalnych, zasiłków chorobowych, jak i rozliczania składek do ZUS.

W październiku Oddział ZUS w Rybniku organizuje sześć telefonicznych dyżurów dla swoich klientów. Każdy z nich będzie dotyczył innego tematu. Będzie można uzyskać informacje z zakresu świadczeń emerytalnych, zasiłków chorobowych, jak i rozliczania składek do ZUS.

- reklama -

Dyżury odbywać się będą 13, 15, 20, 22, 26 i 28 października w godzinach od 10:00 do 13:00. Na pytania odpowiadać będą eksperci rybnickiego ZUS pod numerem telefonu 727 690 825. – Tematyka dyżurów dostosowana została do ostatnich zmian w przepisach, w tym między innymi przeliczenia świadczenia dla osób urodzonych w 1953 r. czy świadczenia wyrównawczego dla opozycjonistów. W ostatnim czasie to właśnie te zagadnienia sprowadzają nam najwięcej klientów do doradców emerytalnych w placówkach ZUS. Wciąż pojawiają się pytania dotyczące rejestracji i obsługi profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, a także prowadzenia działalności gospodarczej i rozliczenia składek – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

ZUS zaprasza do kontaktu pod nr tel. 727 690 825 w godz. od 10:00 do 13:00. Tematyka dyżurów w poszczególnych dniach października:
• 13.10 – Ustalanie wysokości emerytury dla osób z rocznika 1953 w związku ze zmianą ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.
• 15.10 – Rozpoczęcie działalności gospodarczej – obowiązki wobec ZUS, zgłoszenie do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego, rozliczanie składek na ubezpieczenia, Fundusz Pracy, zasady przekazywania dokumentacji.
• 20.10 – Kompletowanie dokumentacji do wniosków emerytalno-rentowych.
• 22.10 – Uprawnienia wynikające z ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych.
• 26.10 – Zasiłki chorobowe w okresie pandemii.
• 28.10 – PUE ZUS – funkcjonalność Platformy Usług Elektronicznych dla płatników składek i ubezpieczonych.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj