Czy w dobie koronawirusa zagraniczny urlop to dobry pomysł?

Zagraniczny urlop

Koronawirus nie odpuszcza i właśnie mamy do czynienia z tzw. drugą falą zachorowań. Wirus nie oszczędza niemal żadnego kraju w Europie. Wzrost zakażeń można zauważyć na całym kontynencie. Co jednak z planami na jesienny urlop poza granicami Polski? Czy wyjazd ma szansę powodzenia?

Zanim wyruszysz

- reklama -

Przed jakimkolwiek wyjazdem musisz zabezpieczyć się przed konsekwencjami nieprzewidzianych zdarzeń. Nie chodzi tylko o wypadki lub kradzież bagażu. W obecnej sytuacji największy problem stanowi duże ryzyko zakażenia się koronawirusem. Właśnie dlatego przed wyborem konkretnej polisy niezwykle ważne jest, byś zapoznał się z OWU (Ogólnymi Warunkami Umowy) i dowiedział, jak dany ubezpieczyciel podchodzi do tematu pandemii. W innym wypadku możesz zostać bez pomocy poza granicami kraju. Sprawdź też https://www.polisaturystyczna.pl/ranking – ranking ubezpieczeń.

Sprawdź, jak najpopularniejsze turystycznie kraje Europy zareagowały na wzrost zachorowań:

Hiszpania – Polacy wjeżdżający do Hiszpanii muszą wypełnić specjalny druk. W tym momencie nie ma innych obostrzeń. Zgodnie z przepisami z 2 września loty z Polski do Hiszpanii są możliwe tylko rejsami czarterowymi.

Włochy – turyści mogą wjeżdżać bez ograniczeń, ale muszą liczyć się z dodatkowymi obostrzeniami wprowadzanymi na bieżąco przez poszczególne regiony.

Grecja – każdy turysta, który przebywa w Grecji dłużej niż 48 godzin, musi wypełnić kartę lokalizacyjną i przejść test na koronawirusa. Jeśli masz zamiar podróżować z miasta do miasta, musisz to zgłosić i podać plan podróży na najbliższe 7 dni.

Chorwacja – jedynym obostrzeniem jest konieczność podania swoich danych osobowych przy wjeździe do kraju. Z Polski jednak nie ma w tym momencie lotów do Chorwacji.

Czechy – Polacy mogą swobodnie podróżować do Czech bez testu na koronawirusa i kwarantanny. W Słowacji sytuacja wygląda tak samo. Sprawdź, jak wygląda druga fala w Czechach.

Portugalia – turyści, którzy przybywają do Portugalii, nie muszą poddać się kwarantannie, ani wykonać testu na koronawirusa. Przypadku podróży na portugalskie wyspy potrzebny jest negatywny wynik testu PT-PCR lub wykonanie go na lotnisku.

Bułgaria – kraj jest w pełni otwarty dla turystów. Nie muszą oni przedstawiać wyników testu na koronawirusa oraz odbywać obowiązkowej kwarantanny.

Jak dostać się do krajów, do których nie ma lotów?

Najlepszym sposobem jest podróż samochodem. Przed wyjazdem warto jednak sprawdzić, czy ubezpieczenie, które wykupiłeś, pokryje koszty ewentualnych wypadków na drodze. Tradycyjne polisy komunikacyjne zazwyczaj nie obejmują swoim zakresem zdarzeń poza granicami Polski, dlatego warto zaopatrzyć się z dodatkową ochronę. Więcej informacji o ubezpieczeniu Car Assistance znajdziesz na stronie: https://www.polisaturystyczna.pl/produkty/europa-car-assitance. Pamiętaj też, żeby przed podróżą sprawdzić, czy kraj, do którego się wybierasz, pozwala na swobodny wjazd i nie wymaga przestrzegania konkretnych obostrzeń związanych z epidemią.

/artykuł sponsorowany/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj