
W powiecie raciborskim jest sześć nowych przypadków – trzy w Raciborzu, dwa w gminie Krzanowice i jeden w gminie Pietrowice Wielkie.
W Polsce odnotowano 4178 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Najwięcej dotyczy województw: małopolskiego – 685, mazowieckiego – 433, wielkopolskiego – 380 i śląskiego – 354. Z powodu COVID-19 zmarły 32 osoby. W sumie w Polsce zakaziło się 125 816 osób, 3004 zmarły.
W Czechach w ciągu ostatniej doby przybyło 4635 nowych zakażeń koronawirusem – to najwyższy wynik, jaki odnotowano w dzień wolny od pracy, gdy przeprowadza się mniej testów. Wczoraj poinformowano natomiast o 8616 przypadkach, co było czwartym z rzędu dobowym rekordem w tym kraju. Rośnie też liczba osób przebywających w szpitalach, a także zakażonych lekarzy, pielęgniarek i personelu medycznego. W czeskich szpitalach jest aktualnie 2085 pacjentów z rozpoznanym COVID-19, 408 jest w stanie ciężkim.
Czeski rząd wprowadził stan wyjątkowy i wiele ograniczeń dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych i sportowych. Od 12 października będą zamknięte obiekty sportowe, w tym baseny i kluby fitness. Nie będą dostępne również obiekty kulturalne, a restauracje będą zamykane o godz. 20:00. W punkach gastronomicznych będzie mogło przebywać do czterech osób przy jednym stoliku.
Nie wyklucza się, że w Czechach zostanie wprowadzony lockdown podobny do blokady, jaka została ogłoszona w marcu, gdy ograniczono funkcjonowanie zakładów pracy oraz instytucji publicznych, a obywatelom nakazano pozostać w domu. Decyzje w tej sprawie mogą zapaść w poniedziałek.
Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim:
– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej – 11 207 (było 9 666)
– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia/zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – 319 (296)
– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym – 4 686 (3 914)
– liczba próbek zbadanych w laboratoriach w woj. śląskim łącznie – 434 479
– liczba próbek zbadanych w ramach badań przesiewowych – 112 767
– liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjniez wynikiem dodatnim zgłoszonych do WSSE w Katowicach – 25 547 (25 193)
– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) – 21 760 (21 699)
– liczba zgonów – 602 (600)
W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony. W szpitalu w Blachowni zmarł 63-letni mężczyzna z powiatu częstochowskiego, w szpitalu w Ochojcu zmarł 70-letni mężczyzna z Tychów.
W powiecie raciborskim jest sześć nowych przypadków – trzy w Raciborzu, dwa w gminie Krzanowice i jeden w gminie Pietrowice Wielkie.

oprac. /kp/




![Superbohaterowie i emocje, czyli komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka-szymon-teluk.jpg)
![Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci” [ZDJĘCIA] Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-biblioteka-raciborz.jpg)

![O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach [ZDJĘCIA] O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/Azja-Joanna-Lyko-Dominik.jpg)
![Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej [ZDJĘCIA] Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/minizoo-raciborz-arboretum-1.jpg)




![Seniorzy w centrum uwagi. Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] BIBLIOTEKA NIE oGRANICzA Karwina](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/BIBLIOTEKA-NIE-oGRANICzA-Karwina.jpg)





![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)




