Sukces uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Raciborzu

Dom

Środowiskowy Dom Samopomocy w Raciborzu zdobywcą III miejsca wojewódzkiego Konkursu PFRON.

Realizując misję Środowiskowego Domu Samopomocy w Raciborzu: „Wspieramy wspólny rozwój i osobisty potencjał, żeby żyć w pełni razem” uczestnicy ośrodka wzięli udział w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” pt. „Tajemnica mojej wyobraźni” organizowanego przez Śląski Oddział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Katowicach.

- reklama -

Do konkursu zostały zgłoszone dwa zdjęcia. Jedno ze zdjęć pt. „Zagadka” zdobyło III nagrodę (wśród ponad 150 zgłoszonych zdjęć do konkursu) na szczeblu wojewódzkim i tym samym zostało zakwalifikowane do następnego ogólnopolskiego etapu.

Laureatami konkursu zostali Dariusz Mucha i Krzysztof Szłapka. Uczestnicy z dużym zaangażowaniem i kreatywnością realizowali projekt pod kierownictwem Szymona Jasińskiego, pracującego na co dzień jako pedagog-terapeuta w ŚDS w Raciborzu oraz Jolanty Brodaczewskiej, psycholog udzielającej bieżącego wsparcia wszystkim uczestnikom Domu.

„Mamy nadzieję, że osiągnięty sukces pozwoli nam stwarzać jeszcze lepsze warunki do rozwijania pasji przez naszych podopiecznych. W naszym Domu na początku tego roku dodatkowo od oferty prowadzonych zajęć powstały grupy zainteresowań, podczas których nasi uczestnicy mogą rozwijać swoje talenty i kreatywnie spędzać czas pod okiem wspierającego personelu ” – tłumaczy Magdalena Procajło, kierownik Domu. Z wykorzystaniem zwycięskiego zdjęcia powstał kalendarz na rok 2021, który w ramach podziękowania otrzymali pracownicy PFRON w Katowicach.

Delegacja Środowiskowego Domu Samopomocy w piątek 30 października z rąk Dyrektora Śląskiego Oddziału PFRON Jana Wrońskiego odebrała nagrody dla autorów zdjęcia oraz list gratulacyjny dla ośrodka. Ze względu na panującą pandemię uroczysta gala rozdania nagród została niestety odwołana.

Przypomnijmy, Środowiskowy Dom Samopomocy prowadzony od ponad 6 lat przez raciborskie Stowarzyszenie „Dom” to specjalistyczny ośrodek dziennego wsparcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną z terenu powiatu raciborskiego mieszczący się w Raciborzu przy ul. Grzonki 1. Więcej informacji na stronie: www.stowarzyszeniedom.pl

/materiał nadesłany oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj