Pomoc bezdomnym w okresie zimowym

fot. http://wodzislaw.slaska.policja.gov.pl

Kiedy temperatura za oknem spada poniżej zera bezdomni potrzebują większej pomocy, ze względu na narażenie na zamarznięcie. Mundurowi nie pozostają obojętni na ich los. W czasie różnych interwencji i kontroli miejsc w których przebywają bezdomni, policjanci informują o możliwości skorzystania z różnego rodzaju noclegowni. Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, podobnie jak w ubiegłych latach, uruchomił bezpłatną infolinię, dzięki której bezdomni mogą uzyskać pomoc w zakresie noclegu i wyżywienia.

W sezonie jesienno-zimowym każdego roku dochodzi do wielu przypadków zgonów osób bezdomnych, których przyczyną jest wychłodzenie organizmu. Zagrożeniem są dla nich także pożary lub zatrucia tlenkiem węgla ze względu na przebywanie w miejscach zabronionych takich jak pustostany przeznaczone do likwidacji.

- reklama -

Wodzisławska policja przypomina o całodobowej specjalnej infolinii dla całego województwa śląskiego, pod numerem 987 gdzie można uzyskać informacje o pomocy oferowanej osobom bezdomnym. Informacje nt. pomocy bezdomnym można uzyskać także na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na krzywdę, dlatego gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy często wystarczy jeden telefon pod odpowiedni numer by uratować czyjeś życie.

/źródło: wodzislaw.slaski.policja.gov.pl, oprac. d/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj