Przez przekroczenie prędkości stracili prawo jazdy

policja drogowka predkosc

Wodzisławscy policjanci od początku listopada zatrzymali prawo jazdy już pięciu kierowcom z powodu przekroczenia prędkości na terenie zabudowanym.

Do śmiertelnych wypadków drogowych najczęściej przyczynia się nadmierna prędkość wśród kierowców. Policjanci ruchu drogowego dbają o bezpieczeństwo na ulicach powiatu. Od początku listopada zatrzymano aż pięciu kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość na terenie zabudowanym. We wtorek 3.11 aż trzech kierowców straciło prawo jazdy w związku z przekroczeniem prędkości.

- reklama -

Rekordzistą okazał się kierujący pojazdem Volkswagen Passat w Syryni na ulicy Bukowskiej, który przekroczył prędkość aż o 58,7 km/h. Pozostali zostali zatrzymani w Rydułtowach na ulicy Ładnej, za przekroczenie prędkości o 53,8 km/h oraz w Rogowie na ulicy Raciborskiej, gdzie kierujący Volkswagen Polo przekroczył prędkość o 53,2 km/h.

Co istotne kierujący, który przekroczy prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z konsekwencją w postaci utraty prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli mimo to taka osoba nadal będzie prowadzić pojazd to okres ten zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Jeżeli mimo tego nadal kierowca wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzje o cofnięciu uprawnień do kierowania. Celem jego odzyskania konieczne będzie spełnienie tych samych wymagań, które muszą spełnić osoby pierwszy raz ubiegające się o prawo jazdy.

Wodzisławska policja apeluje do kierowców o wyobraźnię i ostrożność. Wraz z nadejściem jesieni na drogach częściej panują trudne warunki atmosferyczne. Nieodpowiedzialne zachowania takie jak nadmierna prędkość mogą doprowadzić do tragicznych wypadków. Życie mamy tylko jedno, należy więc dbać o bezpieczeństwo swoje i innych osób na drodze.

/źródło: wodzislaw.slaska.policja.gov.pl, oprac. d/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj