Porady dla firm w ramach Centrum Wsparcia MŚP

fot. RIG Katowice

Ze względu na pandemie koronawirusa  z inicjatywy Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach stworzono projekt Centrum Wsparcia MŚP. Jego celem jest pomoc przedsiębiorstwom.

Eksperci z Centrum Wsparcia MŚP oferują bezpłatną pomoc przedsiębiorcom w wielu obszarach. W początkowej fazie projekt był realizowany tylko dla katowickich firm w porozumieniu z Marszałkiem Województwa Śląskiego, w ramach IV filaru Śląskiego Pakietu dla Gospodarki stworzono pakiety kompleksowego doradztwa kryzysowego dla kolejnych 250 przedsiębiorstw z regionu. W drugim etapie głównym wymogiem, który trzeba spełnić żeby otrzymać wsparcie jest prowadzenie działalności gospodarczej na terenie województwa śląskiego.

- reklama -

W czasie drugiej fazy lockdownu wiele przedsiębiorców potrzebuje pomocy i eksperckiego wsparcia z wielu dziedzin, na które sami nie mogli by sobie pozwolić. Z pomocą przychodzi Centrum Wsparcia MŚP które oferuje pomoc dedykowaną przedsiębiorcom. Projekt jest obecnie w drugiej fazie realizacji. Aktualnie skorzystało z niego ponad 320 firm. Najwięcej z Katowic- aż 144, natomiast również poza Katowicami skorzystało 180 firm. W większości były to mikroprzedsiębiorstwa, które potrzebowały wsparcia w zakresie porad finansowych i marketingowych. Udzielona pomoc dotyczyła również zakresu prawnego, podatkowo-księgowego, restrukturyzacji, zmian w organizacji przedsiębiorstw i komunikacji biznesowej i kadrowej. Wspierano również przebranżowienie działalności gospodarczej.

/źródło: RIG Katowice, oprac. d/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj