Twoje światło – nasze bezpieczeństwo. Darmowa regulacja świateł w samochodzie

policja raciborz swiatla
Raciborska drogówka w kampanii „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”

Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Trwa ogólnopolska kampania „Twoje światło – nasze bezpieczeństwo”, której celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowe oświetlenie pojazdów. Policjanci z raciborskiej drogówki, prowadząc kontrole drogowe, sprawdzają stan oświetlenia pojazdów. Podczas kontroli uświadamiają kierującym, jak ważnym dla bezpieczeństwa na drodze elementem, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, są sprawne i odpowiednio ustawione światła, a co za tym idzie dobra widoczność.

- reklama -

7 i 21 listopada w ramach akcji stacje kontroli pojazdów bezpłatnie sprawdzą ustawienie świateł w samochodach. Prawidłowe działanie świateł zależy nie tylko od ich ogólnego stanu technicznego, ale też od właściwego ustawienia ich wysokości, prawidłowego rozkładu granicy światła i cienia oraz natężenia emitowanego światła. Te elementy często wymagają profesjonalnej oceny i dlatego w ramach prowadzonej kampanii odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” w części stacji kontroli pojazdów w całym kraju. Mowa o stacjach funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego, zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów, należących do Polskiego Związku Motorowego, jak też na innych stacjach, które zgłosiły chęć uczestnictwa w kampanii.

Również policjanci ruchu drogowego i Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdu.

Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Potrwa do 15 grudnia.

Wykaz stacji diagnostycznych, które biorą udział w kampanii.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here