Pościg raciborskiej drogówki w Górkach Śląskich

Policja
Policja

31-latek z powiatu raciborskiego nie zatrzymał się do policyjnej kontroli na ul. Ofiar Oświęcimskich w Górkach Śląskich. Mundurowi ruszyli za nim w pościg.

5 listopada ok. godz. 17:00 na ul. Ofiar Oświęcimskich w Górkach Śląskich policjanci z raciborskiej drogówki postanowili skontrolować kierującego passatem, gdyż miał niesprawne oświetlenie pojazdu. Jednak kierowca nie zatrzymał się i zaczął uciekać, nie zatrzymując się do kontroli drogowej pomimo dawanych znaków do zatrzymania się przez umundurowany patrol. Radiowóz ruszył w pościg.

- reklama -

Passat jechał z dużą prędkością i próbował zgubić ścigający go policyjny samochód. Ostatecznie ucieczka zakończyła się na ul. Ofiar Oświęcimskich. Mężczyzna został zatrzymany i przebadany alkomatem, był nietrzeźwy – w jego organizmie urządzenie wykazało ponad 1 promil alkoholu. Jak się okazało, nieodpowiedzialny kierowca to 31-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego. Jego skrajnie ryzykowne i nieodpowiedzialne poczynania zostaną teraz ocenione przez sąd. W związku z nowelizacją przepisów i traktowaniem niezatrzymania się do policyjnej kontroli jako przestępstwo grozi mu nawet 5 lat więzienia.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj