Konkurs „Racibórz prozą zaczarowany” rozstrzygnięty

Racibórz prozą zaczarowany
Racibórz prozą zaczarowany

Opowiadanie „Bracia Baginsky” Anny Piliszewskiej z Wieliczki najlepsze w konkursie literackim organizowanym przez raciborską bibliotekę i Urząd Miasta Racibórz.

Bez uroczystej gali, ale za to z dobrą frekwencją i na wysokim poziomie. W raciborskiej bibliotece rozstrzygnięto konkurs „Racibórz prozą zaczarowany”. Na konkurs wpłynęły 32 prace. Na liście miejscowości, skąd pochodzą autorzy prac, znalazły się: Racibórz (2), Wieliczka, Mirków, Tarnowskie Góry, Kraków (2), Sokołów Podlaski, Grodzisk Mazowiecki, Witkowo, Straszyn, Książenice, Zielona Góra, Poznań, Piastów, Chełmno, Łańcut, Wilkanowo, Trzcinica, Wrocław, Kobyla, Piła, Bolesławiec, Żory, Legionowo, Suwałki, Grębocice, Bytom, Przeźmierowo, Włoszczowa. Najstarszy autor pracy nadesłanej na konkurs miał 74 lata, najmłodszy 14 lat.

- reklama -

Jury w składzie: Małgorzata Szczygielska – dyrektor MiPBP w Raciborzu, dr Janusz Nowak – członek Kapituły Konkursu i Kamila Besz – członek Kapituły Konkursu po przeczytaniu i ocenieniu wszystkich zakwalifikowanych do konkursu prac postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 1000 PLN – Anna Piliszewska – Bracia Baginsky (Wieliczka)
II miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 600 PLN – Katarzyna Jachim – Legenda tudzież gawęda o Dobromile córce Falibora sukiennika z Raciborza (Modlnica)
III miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 400 PLN – Katarzyna Skoczek – Park Roth (Włoszczowa)

Wyróżnienia książkowe:
Anna Kokot-Nowak – Laboratorium wegetacji (Przeźmierowo)
Jacek Kalinowski – Koniec świata w Raciborzu (Grębocice)
Maria Kocot – Nieśmiertelni (Bytom)

Wyróżnienia w kategorii nastoletnich autorów:
Julia Herok – Rozpadająca się rzeczywistość (Kobyla)

Nagrodzone i wyróżnione prace można przeczytać na www.biblrac.pl/pl/site/wydarzenie/2178-raciborz-proza-zaczarowany-konkurs-literacki.html.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here