Raciborska biblioteka nie zostawia czytelnika

ksiazki jesien
Fot. pexels.com

Raciborska biblioteka, zgodnie z decyzją rządu, jest zamknięta do 29 listopada. Co z realizacją zamówień, usługą „książka na telefon” i zaplanowanymi wydarzeniami kulturalnymi?

W dniach 7-29 listopada wszystkie instytucje kultury, w tym biblioteki publiczne, są zamknięte dla użytkowników. Czytelnicy raciborskiej biblioteki nie muszą jednak obawiać się kar – terminy zwrotu wszystkich zbiorów przypadające na okres zamknięcia zostały przesunięte do 30 listopada.

- reklama -

Wychodząc naprzeciw potrzebom czytelników i zgodnie z rekomendacją Biblioteki Narodowej, oddziały i filie raciborskiej biblioteki zdecydowały się również udostępniać zbiory na zewnątrz budynków, według schematu:
– czytelnik zamawia zbiory przez katalog on-line: http://katalog.biblrac.pl/Opac5/, telefonicznie lub e-mailowo – lista kontaktów tutaj: https://www.biblrac.pl/pl/site/index/6-kontakt/11-oddzialy-i-filie.html; zamówienia telefoniczne będą przyjmowane od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia,
– bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia czytelnika umawia z nim termin odbioru na konkretną godzinę,
– o omówionej godzinie bibliotekarz, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, przekazuje paczkę czytelnikowi przed wejściem do biblioteki,
– czytelnik, który odbiera przygotowane zamówienie, może również dokonać zwrotu wypożyczonych wcześniej zbiorów (uwaga, biblioteka nie przyjmuje samych zbiorów).

W podobnym reżimie sanitarnym realizowana jest również usługa „Książka na telefon”, w ramach której książki są dostarczane do domów czytelników nieodpłatnie przez pracowników Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu dogodnego terminu: https://www.biblrac.pl/pl/site/index/80-aktualnosci/news/358-skorzystaj-z-uslugi–quot-ksiazka-na-telefon-quot-.html.

A co z zaplanowanymi wydarzeniami kulturalnymi? Raciborska biblioteka nie zostawia w tych trudnych czasach swoich czytelników i zaprasza do udziału w spotkaniach online W listopadzie na platformie Clickmeeting zaplanowano m.in. spotkania z Justyną Bednarek, Krystyną Mirek, Jolantą Reich-Klose i Anną Mularczyk-Meyer. Harmonogram dostępny tutaj: https://www.biblrac.pl/pl/site/kalendarz.html.

– Pragniemy przy okazji zapewnić o najwyższych standardach sanitarnych stosowanych w naszych placówkach. Książki przechodzą kilkudniową kwarantannę, pomieszczenia są na bieżąco dezynfekowane, a pracownicy zaopatrzeni są w maseczki i przyłbice oraz jednorazowe rękawiczki – podkreśla Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj