Raciborskie szkoły otrzymały sprzęt do nauki zdalnej

koronawirus nauka szkola
Fot. pexels.com

Wszyscy raciborscy uczniowie uczą się zgodnie ze swoim planem lekcji w rzeczywistych godzinach trwania zajęć jak w szkole, na jednolitej platformie.

1228 uczniów klas I-III raciborskich szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Racibórz, rozpoczęło 9 listopada naukę zdalną. Dzieci najmłodszych klas dołączyły tym samym do grupy 1985 uczniów klas IV-VIII, którzy od 26 października uczą się w domach.

- reklama -

Wszyscy raciborscy uczniowie uczą się zgodnie ze swoim planem lekcji w rzeczywistych godzinach trwania zajęć jak w szkole, na jednolitej platformie. Nauczyciele łączą się z uczniami poprzez aplikację MS Team. Lekcje trwają od 30 do 45 minut. Zgodnie z zaleceniem nauczyciele pracują i korzystają z infrastruktury szkolnej, co nie wyklucza indywidualnych zgód dyrektorów na pracę zdalną z domu.

Zdając sobie sprawę z trudności i ograniczeń wielu raciborskich rodzin wynikających z niewystarczającej ilości sprzętu informatycznego za zgodą prezydenta Dariusza Polowego, w listopadzie zakupiono i przekazano szkołom podstawowym 60 sztuk dodatkowego sprzętu niezbędnego do nauki zdalnej. Wczoraj trafił on do szkół i jest wypożyczany raciborskim uczniom. Placówki oświatowe podległe miastu nadal monitorują i ustalają liczbę dzieci, które nie posiadają narzędzi do nauki zdalnej.

Już wiosną do szkół trafiła pierwsza partia laptopów zakupionych wówczas w ramach programu „Zdalna Szkoła” Ministerstwa Cyfryzacji. Miasto skorzystało jak dotąd z dwóch programów pomocowych. Łącznie od kwietnia do teraz raciborskim szkołom miasto przekazało ponad 150 sztuk sprzętu, z czego poza raciborskimi podstawówkami publicznymi cztery komputery trafiły na mocy porozumienia z Urzędem Marszałkowskim do Szkoły Mistrzostwa Sportowego, a jeden do Katolickiej Szkoły Niepublicznej w Sudole.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj