Trwa druga edycja akcji #KulturaZDostawąDoDomu

RCK

W ramach akcji #KulturaZDostawąDoDomu RCK na swoim Facebooku dzieli się różnorodnymi projektami muzycznymi, literackimi, filmowymi, teatralnymi czy plastycznym. 

Pierwszych 10 dni akcji #KulturaZDostawąDoDomu za nami! Jak zapewne pamiętacie, pierwsza edycja #KZDDD odbyła się wiosną, kiedy to epidemia zmusiła nas do zamknięcia się w domach. Od 7 listopada zapraszamy Was na edycję nr 2. Miejmy nadzieję, że ostatnią. A co pojawiło się na facebooku Raciborskiego Centrum Kultury od 7.11? Przed Wami krótki przegląd naszych materiałów – zapowiada RCK.

- reklama -

Na początek raciborski raper The RJ, który wraz z Frans Mówi nagrał świetny utwór „Smutny Jak Moli”. Ale to nie jedyna piosenka w zestawieniu #KulturyZDostawąDoDomu. W słoneczny, niedzielny dzień pojawił się utwór „Rzuć to wszystko co złe” z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego.

Oczywiście nie zabrakło lektury! Jak powszechnie wiadomo, książka może uratować każdy nudny dzień. Dlatego pierwszą propozycją czytelniczą została „Madame” autorstwa polskiego pisarza Antoniego Libery. A więc czytajmy!

W tym roku obchody Dnia Niepodległości odbyły się w wirtualnej rzeczywistości. Nie znaczy to, że były mniej wartościowe. Już 10 listopada poprzez patriotyczną pieśń „Marsz Pierwszej Brygady” upamiętniliśmy bohaterów walk o naszą wolność. 11 listopada o 17:00 zaprosiliśmy na spektakl „Ballada o Brzeziu” w reżyserii Grażyny Tabor, który powstał w ramach projektu „Byliśmy. Jesteśmy. Będziemy. Kamienie graniczne Brzezia”. Niestety nie mogliśmy spotkać się na żywo, więc premiera odbyła się na Youtube. Przedstawienie możecie obejrzeć w każdej chwili na naszym kanale.

Premierę miała również wirtualna galeria zdjęć zrealizowanych podczas projektu.

Za zdjęcia i montaż odpowiada Adrian Szczypiński.
Partnerem w realizacji programu była Szkoła Podstawowa nr 3 im. K.K. Baczyńskiego w Brzeziu.
Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Połowa listopada już za nami a więc wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. W szeregach RCK znajduje się wiele talentów plastycznych, dlatego postanowiliśmy je wykorzystać i pokazać Wam jak przygotować świąteczne dekoracje. Patrycja Kretek pokazała jak zrobić piękną gwiazdę z papieru, która ozdobi Wasze okna w ten nadchodzący zimowy czas oraz błyskawicznego krasnala z mopa.

A że ozdób nigdy dosyć to Zespół Pieśni i Tańca „Strzecha” im. J. Rymszy w ramach projektu „Nasze Najlepsze” również zaprezentował nam jak stworzyć papierową gwiazdę.

W każdy czwartek pojawiają się propozycje filmowe, które legalnie a co ważniejsze za darmo, można znaleźć w Internecie. Na początek wybór padł na film „W ciemności” w reżyserii Agnieszki Holland, który do 18 listopada można było obejrzeć w Ninatece. Kolejny film już jutro!

Ważne ogłoszenie! W kasie RCK RDK przy Chopina 21 czeka na Was nowy, bezpłatny 32 numer „Almanachu Prowincjonalnego”! Możecie przychodzić w poniedziałki, środy i piątki od 8:00 do 13:00 albo we wtorki i czwartki od 10:00 do 16:00. Czekamy na Was!

Na pewno nie każdy z Was miał okazję zobaczyć spektakl „Z księgi Alchemii” w reżyserii Grażyna Tabor na żywo, zatem prezentujemy go Wam w wersji online. W przedstawieniu wzięła udział młodzież z Krawarza, Rudnika i Raciborza (Teatr Tetraedr) w ramach projektu polsko-czeskiego „ALLchemia- nauka, sztuka, zabawa”, który RCK realizował w 2016 roku.
Link do spektaklu tutaj.

Wszystkie materiały znajdziecie na facebooku Raciborskiego Centrum Kultury pod hasztagiem #KulturaZDostawąDoDomu na który serdecznie zapraszamy! Każdego dnia świeża dostawa szeroko pojętej kultury!

/RCK oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj