Krystyna Mirek gościem online raciborskiej biblioteki [WIDEO]

Krystyna Mirek
Krystyna Mirek

W trakcie spotkania online w raciborskiej bibliotece Krystyna Mirek podkreślała, że przy pisaniu książek inspiruje się przede wszystkim życiem i kobietami.

Jej książki podbijają serca polskich czytelniczek. Autorka bestsellerowych powieści „Szczęście all inclusive”, „Polowanie na motyle”, „Droga do marzeń”, czy „Pojedynek uczuć” odwiedziła wirtualnie raciborską bibliotekę w ramach projektu „Spotkajmy się w bibliotece na Ostrogu” dofinansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Racibórz.

- reklama -

Jej mottem życiowym są słowa „Póki życia, póty nadziei”, pierwszymi recenzentkami książek są dorastające córki, a jej weny bardzo nie lubi… kręgosłup. Krystyna Mirek to kobieta z krwi i kości, która wychowując czwórkę dzieci i pracując jako nauczycielka w szkole, nie zrezygnowała ze swoich marzeń o byciu pisarką. Mało tego, jej mocno osadzone w realiach życia powieści obyczajowe pokochały czytelniczki w całej Polsce. Może dlatego, że książki Krystyny Mirek nie stronią od problemów, ale niosą pozytywne przesłanie – autorka zachęca w nich, żeby nie poddawać się wobec trudności losu, ale zawsze walczyć o miłość, rodzinę, marzenia. Zresztą w trakcie spotkania online w raciborskiej bibliotece Krystyna Mirek wielokrotnie podkreślała, że przy pisaniu książek inspiruje się przede wszystkim życiem i kobietami. I tak długo, jak na jej drodze będą się pojawiały fascynujące kobiety, tak długo nie zabraknie jej pomysłów na powieści (a ma ich już na koncie niemal 30!).

Powieści Krystyny Mirek – m.in. „Jabłoniowy sad”, „Czary codzienności” czy „Willa pod Kasztanem” – można wypożyczyć w oddziałach i filiach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu.

Zapis spotkania:

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj