Ponad 3 mln zł dla Raciborza na nowy żłobek

Żłobek
Żłobek (zdjęcie poglądowe)

Nowy żłobek w Raciborzu zostanie wybudowany na Ostrogu w 2021 r. Na jego budowę miasto pozyskało 3 000 300 zł dofinansowania z programu Maluch+.

Zapowiadana przez prezydenta Dariusza Polowego inwestycja z projektowanej przechodzi w fazę realizacji. Nowy żłobek w Raciborzu zostanie wybudowany na Ostrogu w 2021 r. Na jego budowę miasto pozyskało 3 000 300 zł dofinansowania z programu Maluch+. To najwyższe dofinansowanie przyznane w województwie śląskim i czwarta co do wielkości kwota w skali całego kraju.

- reklama -

Liczba chętnych chcących skorzystać z oferty miejskiego żłobka przewyższa liczbę oferowanych miejsc. Drugi miejski żłobek rozwiąże problem. – To niezbędna inwestycja w Raciborzu. W żłobku na ul. Słonecznej mamy niedobór miejsca. Chcąc zatrzymać mieszkańców, a nawet zachęcić ich do powrotu do miejsc, w których się wychowali, musimy oferować jak najlepsze warunki do pracy i życia. Nowy żłobek wybudujemy na Ostrogu przy ul. Bielskiej w bezpośrednim sąsiedztwie Przedszkola nr 24. Stworzymy w nim komfortowe warunki dla 100 dzieci w czterech oddziałach. Naszą inwestycję charakteryzuje dobra lokalizacja, funkcjonalny i pozbawiony barier architektonicznych budynek z własną kuchnią, placem zabaw i ekologicznymi rozwiązaniami, takimi jak instalacje solarne i fotowoltaiczne. Ale wszystkie te udogodnienia byłyby nic nie warte, gdyby nie wspaniała, profesjonalna opieka, którą również gwarantujemy – informuje prezydent Dariusz Polowy.

Budynek żłobka będzie obiektem parterowym o powierzchni 740 m². Każdy z czterech oddziałów będzie miał 80 m² powierzchni i przynależny sobie taras. Nowa placówka uzupełni ofertę żłobka na Słonecznej. Jego budowa i funkcjonowanie przez okres pierwszych dwóch lat będzie dofinansowana z rządowego programu Maluch+. W województwie śląskim środki z programu udało się pozyskać dziewięciu samorządom. W sumie ministerstwo w tej edycji programu przyznało 5 mln 367 tys. zł dla naszego województwa, z czego Racibórz pozyskał najwyższą kwotę – aż 60% tej puli.

oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. ci nieudacznicy nie będą w stanie tej inwestycji zrealizować.oni potrafią niszczyć ale budować żłobek przerasta umiejętności tych durniów.sekta musi odejść to zapanuje ład i porządek.

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj