Sprawcy dwóch napadów w centrum Raciborza zatrzymani

napad
Areszt za napad na trzy osoby

Najpierw sprawcy napadli na nastolatków w pobliżu rynku w Raciborzu, a chwilę później na ul. Rzeźniczej zaatakowali 43-letniego mężczyznę. Łupem bandytów padły pieniądze oraz portfel z dokumentami.

26 listopada ok. godz. 21:00 policjanci z Wydziału Prewencji raciborskiej komendy otrzymali od dyżurnego informację o rozboju – ofiarami napaści byli dwaj 16-latkowie. Już kilka minut później na ul. Solnej mundurowi zatrzymali sprawców napadu. Napastnikami okazali się dwaj mieszkańcy Raciborza w wieku 31 i 33 lat. Jak ustalili policjanci, napadli oni w pobliżu rynku na nastolatków i grożąc nożem, zabrali im 50 złotych.

- reklama -

Chwilę później mundurowi otrzymali kolejne zgłoszenie o pobitym mężczyźnie, leżącym na jednej z klatek schodowych przy ul. Rzeźniczej. Kiedy policjanci dotarli na miejsce, 43-latek powiedział im, że napadło na niego dwóch mężczyzn, którzy zabrali mu portfel z dokumentami. Okazało się, ze sprawcami drugiego rozboju są również zatrzymani już mężczyźni. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwa mężczyźni mogą spędzić w więzieniu nawet 12 lat. W sobotę na wniosek raciborskich śledczych i prokuratora sąd podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj