Lodowisko na raciborskim rynku rusza 4 grudnia

lodowisko raciborz
Fot. UM Racibórz

Handel na rynku rozpoczęli lokalny kupcy z ofertą ozdób świątecznych i gastronomią. Ta oferta uzupełnia główną tegoroczną atrakcję – lodowisko.

Choć aktualnie obowiązujące przepisy nie pozwalają na zorganizowanie jarmarku świątecznego z koncertami, kinem i wspólnym gotowaniem, nie oznacza to, że w grudniu nic się nie wydarzy. – Już dzisiaj na rynku handel rozpoczęli nasi lokalny kupcy z ofertą ozdób świątecznych i gastronomią – nie zabraknie gorących pączków i rozgrzewających napojów. Ta oferta wspaniale uzupełni naszą główną atrakcję – lodowisko – informuje raciborski magistrat.

- reklama -

Lodowisko na rynku wystartuje 4 grudnia. Korzystać z niego można będzie siedem dni w tygodniu w godz. 10:00-20:00. Przerwa techniczna odbywa się codziennie w godz. 15:00-16:00. Na lodowisku można nie tylko jeździć, ale też wypożyczyć łyżwy, kask oraz jeździk do nauki jazdy. Na miejscu będzie również działał punkt ostrzenia łyżew.

Przed wejściem na obiekt obowiązuje dezynfekcja dłoni, a na tafli i w jej obrębie konieczne jest zasłanianie ust i nosa. Sprzęt wypożyczany na lodowisku jest dezynfekowany po każdym użyciu. Organizator lodowiska – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu – przypomina o zachowaniu dystansu społecznego min. 2 m, a jednorazowo na lodzie może przebywać 37 osób. Od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-15:00 – w dni nauki szkolnej – dzieci i młodzież do 16 roku życia mogą przebywać na lodowisku wyłącznie pd opieką rodzica lub opiekuna prawnego.

Jazdę na łyżwach umili specjalnie dobrana muzyka i kolorowe oświetlenie lodowiska. Istnieje możliwość rezerwacji dla grup zorganizowanych.

Wstęp na lodowisko jest bezpłatny. Cennik wypożyczalni: łyżwy – 6 zł/h, kask – 4 zł/h, jeździk do nauki – 10 zł/h, ostrzenie łyżew – 15 zł para, wynajęcie szafki – 3 zł/h. Płatność wyłącznie bezgotówkowa.

Na lodowisku przestrzegane są wszelkie zasady zgodne z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Osoby nie stosujące się do zasad będą wypraszane z lodowiska.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj