Rybnik potrzebuje Unii. Flagi na ulicach na znak protestu

Rybnik
Fot. UM Rybnik

Wraz z innymi samorządami z całego kraju Rybnik manifestuje swój sprzeciw wobec weta Polski w sprawie budżetu unijnego i przystępuje do akcji #potrzebUEmy #UniaToMy.

To wyraz sprzeciwu wobec zawetowania budżetu unijnego przez rząd oraz potrzeba pokazania, jak ważne są dla samorządów wartości zjednoczonej Europy – przekazuje rybnicki magistrat. Dlatego na ulicach Rybnika w czasie trwania protestu od 9 do 11 grudnia zawisną flagi Rybnika, Unii Europejskiej i Polski. Zawieszone na słupach latarni symbole można zobaczyć na ul. 3 Maja, Placu Armii Krajowej, na ulicy Reymonta od ZUS do ulicy Raciborskiej, na ulicy Bolesława Chrobrego. 10 grudnia na rybnickim rynku o godzinie 12.00 z wieży ratusza zostanie odtworzony hymn Unii Europejskiej.

- reklama -

– Rybnik uczestniczy w tej akcji ponieważ w ten symboliczny sposób chcemy podkreślić, że czujemy się częścią europejskiej wspólnoty. Nie wyobrażam sobie, że nasz kraj nie skorzysta z nowego budżetu Unii Europejskiej i specjalnych środków, które pomogą odbudować gospodarkę po pandemicznym kryzysie – mówi prezydent Piotr Kuczera – Plany polskiego rządu dotyczące weta szkodzą rybniczanom, szkodzą wszystkim Polakom. Przypomnę, że Rybnik do tej pory zawdzięcza swój rozwój w znacznej mierze środkom europejskim. Bez nich nie byłoby kanalizacji, Drogi Regionalnej, termomodernizacji szkół i przedszkoli i wielu, wielu innych inwestycji pozwalających miastu na realne zmiany i poprawę jakości życia . Rybnik pozyskał do tej pory 1,1 miliarda złotych z unii. Nie wyobrażam sobie jakie byłoby to miasto bez tych funduszy. Mam nadzieję, że ten symboliczny protest skłoni rząd do rezygnacji z weta wobec tych środków – podsumowuje Kuczera.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here