W krainie baśni Andersena. Wyniki konkursu raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA]

biblioteka andersen
W krainie baśni Andersena. Wwyniki konkursu raciborskiej biblioteki

Calineczka, królowa śniegu, dziewczynka z zapałkami, brzydkie kaczątko i księżniczka na ziarnku grochu wypełniły wnętrze Galerii Gawra w raciborskiej bibliotece przy Kasprowicza 12. Właśnie rozstrzygnięto tu Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pod hasłem „W krainie baśni Andersena”.

W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „W krainie baśni Andersena” organizowanym przez MiPBP w Raciborzu wzięło udział 204 uczestników w wieku od 3 do 63 lat z Raciborza i powiatu raciborskiego oraz m.in. z Gdyni, Rybnika, Kędzierzyna–Koźla, Jagatowa, Gdańska, Rumii, Zamościa i Żor. Przedmiotem konkursu było wykonanie ilustracji, pracy komputerowej, kukiełki lub pacynki tematycznie związanej z bohaterami baśni J. Ch. Andersena. Prace oceniane były w pięciu kategoriach wiekowych. Oprócz najbardziej znanych baśni Andersena, na ilustracjach pojawili się również bohaterowie takich utworów jak „Kwiaty małej Idy”, „Bałwan ze śniegu”, „Słowik” czy „Anioł”.

- reklama -

Wyniki konkursu dostępne tutaj: https://www.biblrac.pl/pl/site/wydarzenie/2250-ogolnopolski-konkurs-plastyczny—-w-krainie-basni-andersena—.html.

Organizatorzy informują, że laureaci mogą zgłaszać się po nagrody osobiście w Eurece – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kasprowicza 12 od poniedziałku 14 grudnia w godzinach otwarcia biblioteki. Osoby, które nie mogą zgłosić się osobiście po nagrody, proszone są o kontakt telefoniczny pod nr tel. 32 415 37 24 wew.26 do dnia 31 grudnia.

– Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach. Nagrodzone prace można oglądać w Galerii Gawra, mieszczącej się w naszej bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

fot. MiPBP
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj