Pobierz aplikację i zgłoś miejsce przebywania bezdomnych

Bezdomność
Zdjęcie poglądowe Fot. Pixabay

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem, które ma realny wpływ na pomoc ludziom w potrzebie.

Każdego roku w sezonie zimowym odnotowuje się przypadki zgonów osób bezdomnych i samotnych, których przyczyną jest nadmierne wychłodzenie organizmu. Powodem zagrożenia ich życia bywa nie tylko ujemna temperatura, ale także pożar lub zatrucie tlenkiem węgla.

- reklama -

Dzięki aplikacji KMZB możemy również pomagać osobom bezdomnym. Pamiętajmy, że w katalogu dostępnych zagrożeń prócz tych, które dotykają nas bezpośrednio, są również takie, które mogą mieć wpływ na zdrowie i życie innych osób. Wśród tych zagrożeń wyróżnić można kategorię „bezdomność”. Pozwala ona wskazać użytkownikom miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy. Znacznik ten staje się szczególnie ważny w okresie zimowym. Panujące warunki atmosferyczne i prognozy pogody na najbliższe dni nie są optymistyczne. Pamiętajmy także o osobach samotnych, chorych i nieporadnych życiowo. Jeden telefon, jedno kliknięcie – tak niewiele trzeba, aby pomóc. KMZB jest dostępna w mobilnej aplikacji Geoportal Mobile.

W związku z panującym okresem zimowym na terenie Raciborza w budynku kontenerowym działa Ogrzewalnia dla osób bezdomnych. Ogrzewalnia działa w godzinach od 18:00 do 8:00, 7 dni w tygodniu. Zlokalizowana jest przy ul. Wiejskiej 18a w Ocicach obok Schroniska dla Osób Bezdomnych.

/KPP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj